Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách našeho magazínu opět přinášíme další souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát se bude jednat hned o dvě zajímavé zprávy – únik benchmarku čipů M2 a informace o fotoaparátu chystaných iPhonů 15.

Únik benchmarku čipu Apple M2 Max

Společnost Apple by měla příští rok představit představit počítače, osazené novou generací čipů Apple Silicon. Je jasné, že čipy MP Pro a MP Pro Max nabídnou vyšší výkon než předchozí generace, konkrétnější čísla byla ale až dosud zahalena tajemstvím. Tento týden se ale na internetu objevily úniky údajného benchmarku zmíněných čipsetů. Na jaké výkony se tedy můžeme s největší pravděpodobností těšit u příštích modelů jablečných počítačů?

V testech Geekbench 5 nasbíral čip M2 Max 1889 bodů v případě jednoho jádra, a v případě více jader dosáhlo skóre 14586 bodů. Co se týče výsledků aktuální generace – tedy čipu M1 Max – ten dosáhl u testu na jedno jádro skóre 1750 bodů a na více jader 12200 bodů. Podrobné specifikace u údajů o výsledcích testování prozradily, že by čip M2 Max měl nabídnout o dvě jádra více než desetijádrový M1 Max. Samotné uvedení počítačů od Applu s novými čipy je zatím ve hvězdách, předpokládá se ovšem, že by k němu mělo dojít v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku, přičemž s největší pravděpodobností by mělo jít o 14″ a 16″ MacBooky Pro.

iPhone 15 s pokročilým obrazovým snímačem

Zajímavé novinky se tento týden objevily také v souvislosti s budoucími iPhony 15. Počátkem týdne přinesl server Nikkei zprávu o tom, že by příští generace smartphonů od Applu mohla být vybavena pokročilým obrazovým snímačem z dílny společnosti Sony, který by jejich fotoaparátům měl mimo jiné zaručit snížení míry podexponování i přeexponování. Zmíněný pokročilý obrazový snímač od Sony nabízí údajně téměř dvojnásobnou úroveň saturace signálu ve srovnání se současnými snímači.

Prohlédněte si jeden z konceptů iPhonu 15:

Mezi výhody, které by implementace těchto snímačů mohla přinést, by mohlo mimo jiné patřit výrazné vylepšení při pořizování portrétních fotografií při velmi jasně osvíceném pozadí. Společnost Sony nepatří na poli výroby obrazových snímačů k žádným nováčkům, a do roku 2025 by ráda získala až 60% podíl na trhu. Zatím nicméně není jasné, zda se nových senzorů dočkají všechny modely příštích iPhonů, nebo třeba jen řada Pro (Max).

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.