Zavřít reklamu

Další týden je téměř za námi a spolu s tím příchází také čas na náš pravidelný souhrn o spekulacích, souvisejících se společností Apple. Nejprve bude řeč o dvou různých patentech – jeden souvisí s možným zrušením výřezu u budoucích iPhonů, druhý s budoucími HomePody. Zmíníme se ale také o fotoaparátech iPhonu 13.

Světelné senzory v displeji iPhonu

Apple již od dob vydání svého iPhonu X vyrábí své smartphony s výřezem v horní části displeje. V tomto výřezu se nachází senzory a další komponenty, nutné pro chod funkce Face ID. Výřezy ale řadě uživatelů ze spousty různých důvodů vadí, proto se Apple podle dostupných zpráv snaží stále zkoumat různé možnosti, jak zmíněné senzory zakomponovat do svých iPhonů bez nutnosti přítomnosti výřezu. Počátkem března si Apple nechal zaregistrovat patent, který popisuje možnost implementace světelných senzorů pod displej smartphonů. Systém by měl sestávat z fotodiod nebo malých solárních jednotek, které by s pomocí elektrického signálu měly detekovat barvu a intenzitu světla dopadajícího na displej. Zmíněný systém by pak mohl posloužit k řadě různých účelů od hloubkového snímače přes snímač duhovky či sítnice až po biometrický měřicí systém.

 

HomePod s displejem

Kromě iPhonů má společnost Apple v plánu vylepšit také své HomePody. Podle nedávných zpráv v Applu v současné chvíli probíhá zkoumání způsobu, který by umožnil vytvořit pro klasický HomePod nebo HomePod mini obal ze síťoviny. Ten by zároveň sloužil k zobrazování některých informací. Apple si již dříve nechal zaregistrovat patent, který popisuje síťovinu reagující na dotek. V případě, že by se firmě podařilo obě patentované technologii zkombinovat v praxi, mohli bychom se možná v budoucnu dočkat chytrých reproduktorů, které by byly kompletně kryté speciální síťovinou bez dotykové plochy na své horní části. Ve zmíněném patentu sice není ani slovo přímo o HomePodu, Apple v něm ale popisuje “hlasem ovládaný reproduktor”, který by se mohl “vyznačovat válcovitým tvarem”.

 

Fotoaparáty letošních iPhonů

Na internetu se tento týden objevily nové údaje, týkající se fotoaparátů iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max. Ty by podle dostupných informací měly být vybavené ultraširokoúhlými, širokoúhlými a teleobjektivy. Ultraširokoúhlý a širokoúhlý objektiv by měl být dále vybaven vylepšenou funkcí stabilizace posuvem senzoru pro lepší stabilizaci i automatické zaostřování. U ultraširokoúhlého objektivu by mělo dojít také ke zlepšení světelnosti. Zlepšení ultraširokoúhlých i širokoúhlých objektivů letošních modelů iPhonů potvrzuje ve svých zprávách také známý analytik Ming-Chi Kuo.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.