Zavřít reklamu

Apple Watch jsou na trhu s chytrými hodinkami označovány za jedny z nejlepších. Apple už dávno světu ukázal, že jeho hodinky mají být perfektním parťákem pro jejich uživatele, přičemž zároveň se mají starat o jeho zdraví. Ne nadarmo se ale říká, že „není všechno zlato, co se třpytí.“ Tento produkt totiž dlouhodobě sužuje celkem podstatný problém. Řeč je samozřejmě o nízké výdrži baterie, kterou dokáže konkurence doslova převálcovat. A přesně tohle by se mohlo brzy změnit.

Podle řady úniků a spekulací Apple letos nepřinese žádný nový senzor pro monitorování zdraví uživatelů, ale namísto toho značně zvýší kapacitu baterie. Například respektovaný analytik Ming-Chi Kuo očekává, že Series 7, které se světu představí v září, přinesou první významný redesign za celou historii Apple Watch. Hodinky by měly dostat ostřejší hrany a koncepčně se tak přiblížit například iPhonu 12, iPadu Pro a iPadu Air.

Apple Watch Series 7 koncept

Gigant z Cupertina se zároveň chystá na použití takzvané System in Package technologie, díky které se značně zredukuje velikost procesoru. Zprávy z Economic Daily News pak navíc pojednávají o tom, že čip S7 uvolní místo uvnitř hodinek pro potřeby větší baterie či nových senzorů. Delší dobu se ale hovoří o jednom. Řada spolehlivých zdrojů si totiž stojí za tím, že nové senzory přijdou až v roce 2022.

Celé to pak uzavírá Bloomberg. Podle jejich informací Apple pracuje na senzoru pro neinvazivní měření hladiny glukózy v krvi. Tato novinka by se každopádně do Apple Watch měla dostat až v následujících letech. Zároveň si jablečná společnost pohrávala s myšlenkou zavedení senzoru pro měření tělesné teploty, který chtěla původně zavést ještě letos. Pravděpodobně se jej dočkáme až v příštím roce.

Dřívější koncept Apple Watch (Twitter):

Ačkoliv se hodinky dočkají změny ve svém designu, tak i přesto by si měly zachovat stejnou velikost, nanejvýše se lehce zvětší. Běžný uživatel by každopádně rozdíl poznat neměl. Ve světě technologií ale každý milimetr hraje důležitou roli, což by mohlo Applu pomoct v implementaci kapacitnější baterie.

Apple se touto změnou chystá cílit i na uživatele, kteří dodnes používají starší generace Apple Watch. Ty už vinou stáří pochopitelně nenabízejí plnou kapacitu baterie a vidina hodinek, které vydrží déle než jeden den, by mohla být rozhodně zajímavá. Pokud vše půjde podle plánu a nenastanou komplikace na straně dodavatelského řetězce, měli bychom Apple Watch Series 7 spatřit již za 3 měsíce. Uvažujete nad koupí?

.