Zavřít reklamu

Poslední adventní souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple, je tu. Po delší pauze v něm budeme zmiňovat například budoucí modely chytrých hodinek Apple Watch, řeč bude ale opět také o iPhonech SE nebo třeba o budoucích chytrých brýlích z dílny cupertinské společnosti.

Tři modely Apple Watch pro příští rok

V průběhu tohoto týdne přinesl server MacRumors zajímavou zprávu, podle které bychom se příští rok mohli dočkat hned tří různých modelů Apple Watch. Mělo by se jednat o standardní novou generaci Apple Watch, tedy Apple Watch Series 8, o druhou generaci „nízkorozpočtových“ Apple Watch SE, a dále o verzi, kterou analytici nazvali „extreme sports“. Teorii o třech modelech Apple Watch zastává například Mark Gurman ze společnost Bloomberg. Co se nového modelu pro extrémnější sporty týče, měl by se vyznačovat specifickým zpracováním, které by mu mělo zajistit výrazně vyšší odolnost. O Apple Watch SE druhé generace toho zatím příliš mnoho nevíme, a Apple Watch Series 8 by měly kromě jiného nabídnout například nové funkce pro monitorování zdraví, jako je třeba měření hladiny krevního cukru. To, že by Apple měl v průběhu druhé poloviny příštího roku představit hned tři modely Apple Watch, tvrdí také známý analytik Ming-Chi Kuo.

Kolik budou vážit první chytré brýle od Applu?

Zmíněný analytik Ming-Chi Kuo se v průběhu uplynulého týdne vyjádřil také k budoucím chytrým brýlím z dílny společnosti Apple. První generace zařízení tohoto typu by podle Kua mohla spatřit světlo světa v příštím roce, a váha brýlí by se měla pohybovat mezi 300 až 400 gramy. Ming-Chi Kuo ale dodává, že druhá generace chytrých brýlí od Applu by již měla být výrazně lehčí.

První chytré brýle od Applu by podle Kua měly nabídnout podporu smíšené reality. Spekuluje se také o tom, že by zařízení mělo být osazené čipem M1 a jejich prodejní cena by měla začínat na tisícovce dolarů.

Štědrá nadílka iPhonů SE

Zatímco mezi první a druhou generací iPhonu SE zela poměrně velká časová mezera, další generace tohoto oblíbeného iPhonu by již Apple mohl uživatelům servírovat v kratším časovém rozmezí. Již delší dobu se spekuluje o vydání iPhonu SE třetí generace, které již řada lidí považuje v podstatě za samozřejmé. Nový iPhone SE by se měl podle dostupných informací vyznačovat podobným designem jako druhá generace, a měl by být vybaven například 4,7″ modelem, podporou 5G sítí a vyšším výkonem.

Rok po vydání iPhonu SE 3 by měla spatřit světlo další generace, která by se po designové stránce mohla podobat iPhonu XR. Co se termínu představení týče, měl by se Apple podle analytiků držet schématu představení v průběhu prvního čtvrtletí roku.

.