Zavřít reklamu

Spekulace, související s chystaným iPhonem SE 4. generace, nabírají na čím dál větších obrátkách. Není se čemu divit – iPhone SE je obvykle představován v průběhu první poloviny roku, a ač se to nemusí zdát, tento termín se blíží. V průběhu uplynulého týdne se ale na světlo dostaly nové, zajímavé informace, týkající se tohoto chystaného modelu. Připravovaných novinek se bude týkat také druhá část našeho dnešního souhrnu spekulací. Tentokrát půjde o nové Macy a o jejich budoucnost, respektive termín vydání.

Vydání iPhonu SE 4

Koncem října se v médiích začaly objevovat zprávy, které konečně upřesnily podrobnosti, týkající se podoby a vydání iPhonu SE 4. generace. Jeho příchod dnes již považujeme v podstatě za samozřejmost, otazníky se vznášely kolem termínu jeho vydání a také kolem jeho podoby. Všechny dosavadní generace iPhonu SE byly představeny na jaře, tedy v průběhu března, případně dubna (iPhone SE 2020). Mark Gurman ze společnosti Bloomberg ale minulý týden uvedl, že v případě iPhonu SE 4 bychom se představení nového modelu mohli dočkat možná již na začátku února.

V souvislosti s iPhonem SE 4 se v uplynulém týdnu objevila další zajímavá zpráva, která se tentokrát týkala jeho vzhledu. Dosud se spekulovalo převážně o tom, že by iPhone SE 4. generace měl svým vzhledem připomínat iPhone XR. Začátkem tohoto měsíce se ale analytik Ross Young na svém Twitteru vyjádřil k designu iPhonu SE 4 v tom smyslu, že o něm zatím není jednoznačně rozhodnuto, stejně tako jako o úhlopříčce jeho displeje. Kromě vzhledu iPhonu XR je tak ve hře ještě možnost, že se čtvrtá generace iPhonu SE bude podoba iPhonu X nebo XS. Server MacRumors s odvoláním na Rossův Twitter uvedl, že se firma v současné chvíli rozhoduje mezi OLED displejem s úhlopříčkou 6,1″, LCD displejem s úhlopříčkou 5,7″ a LCD displejem s úhlopříčkou 6,1″.

Gurman: Žádné nové Macy do konce roku

Web MacRumors přinesl v průběhu uplynulého týdne zprávu, ve které s odvoláním na analytika Marka Gurmana ze společnosti Bloomberg uvádí, že se příchodu nových Maců do konce tohoto roku s největší pravděpodobností nedočkáme. Všechny plánované novinky včetně aktualizovaných verzí MacBooků Pro, Maců mini a Maců Pro by měly být podle Gurmana uvedeny v prvním čtvrtletí roku 2023. Gurman to uvedl v nejnovějším vydání svého pravidelného newsletteru s názvem Power On. Nové počítače by spolu s dalšími produkty mohly být oficiálně představeny v rámci jarní Keynote v průběhu příštího roku.

Prohlédněte si koncepty budoucích MacBooků:

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.