Zavřít reklamu

S koncem týdne vám přinášíme další díl našeho souhrnu spekulací, které se na internetu objevily v uplynulých dnech. Tento týden se mluvilo například o další nové funkci budoucích Apple Watch, na povrch se dostaly nové informace ohledně chystaných chytrých brýlí od Applu, a dočkali jsme se také snímků nových barevných variant sluchátek Powerbeats Pro.

Apple Watch a detekce vody

Chytrým hodinkám od Applu jsme se v uplynulých dílech našich souhrnů spekulací věnovali poměrně často – a toto téma nevynecháme ani tentokrát. V červnu můžeme očekávat příchod operačního systému watchOS 7, na podzim pak představení nové generace Apple Watch, u které lze očekávat řadu nových funkcí. Ty by měly být zaměřené zejména na zdraví uživatele, a v této souvislosti se již dříve hovořilo například o možné schopnosti Apple Watch měřit krevní tlak nebo detekovat možnou panickou ataku. Nedávno zaregistrovaný patent naznačuje, že by budoucí Apple Watch – s největší pravděpodobností se ale nebude jednat o Series 6 – mohly být schopné detekovat možné tonutí, a to na základě analýzy řady příslušných faktorů, jako je složení vody nebo denní doba. Hodinky, které by byly vybavené zmíněným senzorem, by ale mohly také umět detekovat podíl nebezpečných látek ve vodě, díky čemuž budou uživatelé vědět, kde není příliš bezpečné se koupat. Otázkou ovšem je – stejně jako u všech patentů – zda bude technologie v budoucnu vůbec uvedena do praxe.

Vzhled chystaných Powerbeats Pro

Apple představil na jaře loňského roku první generaci bezdrátových sluchátek Powerbeats Pro. To, že se objeví jejich druhá generace, již delší dobu pokládají všichni prakticky za samozřejmost. Nedávno to prozradila certifikace, kterou Apple pro svá bezdrátová sluchátka získal. Definitivní potvrzení přišlo tento týden díky uniklým propagačním snímkům druhé generace Powerbeats Pro. Se zveřejněním úniku ale přišlo částečné zklamání – spíše než o druhou generaci v pravém slova smyslu – tedy s novými funkcemi a vylepšeními – podle všeho totiž půjde spíše o vizuálně odlišnou variantu sluchátek. Ta by se v dohledné době měla začít prodávat v barevných provedeních Glacier Blue, Spring Yellow, Cloud Pink a Lava Red. Sluchátka Powerbeats Pro v nových barvách by měla spatřit světlo světa počátkem června.

Chytré brýle od Applu

Leaker Jon Prosser je již nějakou dobu bohatým zdrojem nejrůznějších informací, spojených s plány společnosti Apple. O tom, že by cupertinská společnost mohla vydat vlastní chytré brýle, se spekuluje již dlouho – teprve nedávno ale přišel Prosser s detailnějšími informacemi. Na web YouTube umístil video, ve kterém prozradil název a cenu brýlí. Brýle by měly nést název Apple Glass, ceny se budou lišit v závislosti na modelu a funkcích, začínat by ale měly na 499 dolarech. Jejich používání bude silně závislé na iPhonu a k jejich vydání by mělo dojít buďto koncem letošního roku, nebo začátkem příštího. Apple Glass, o kterých Prosser mluvil na videu, svým vzhledem připomínají klasické brýle. Měly by být vybaveny speciálními displeji, LiDAR senzorem a funkcí ovládání za pomoci gest.

Zdroje: Apple Insider, The Verge, iMore

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více