Zavřít reklamu

Náš dnešní souhrn spekulací, které se ve spojení se společností Apple objevily v průběhu minulého týdne, bude tak trochu zvláštní. Bude v něm totiž řeč pouze o jedné spekulaci – na svědomí ji má leaker Jon Prosser a týká se designu příští generace Apple Watch. Druhým tématem našeho článku již nebude spekulace v tom pravém slova smyslu, jedná se ale jednoznačně o velmi zajímavou zprávu, související s dalším využitím sluchátek AirPods Pro.

Nový design Apple Watch Series 7

Mohlo by se zdát, že co se týče designu příštích Apple Watch – pomineme-li například razantní změnu tvaru těla hodinek – není příliš mnoho novinek, které by se u další generace mohly zavést. Známý leaker Jon Prosser ale v průběhu minulého týdne naznačil, že by Apple mohl u svých Apple Watch Series 7 zavést design podobný iPhonu 12 nebo novému iPadu Pro, tedy ostré a výrazné hrany a okraje. Prosser také uvádí, že by Apple Watch Series 7 mohly být k dostání také v nové barevné variantě, kterou by se měla stát zelená – v podobném odstínu, s jakým se můžeme setkat například u náhlavních bezdrátových sluchátek AirPods Max. Změna designu u nových Apple Watch dává smysl také podle vyjádření některých jiných analytiků a leakerů. Zprávy o možné změně designu Apple Watch Series 7 přichází také od analytika Ming-Chi Kua, který uvádí, že Apple na příslušných změnách již jistě pilně pracuje.

AirPods Pro coby pomůcka pro sluchově handicapované

Přestože je v dnešní době k dostání pestrá paleta nejrůznějších sluchadel včetně modelů, které jsou vyvedené v opravdu moderním, nenápadném a minimalistickém designu, nošení pomůcek tohoto typu je stále ještě řadou lidí vnímáno jako stigma, a tyto doplňky nezřídka odmítají také samotní handicapovaní. Nejnovější zpráva hovoří o tom, že uživatelé, kteří žijí pouze s mírnou vadou sluchu, by mohli namísto klasických sluchadel v některých případech používat bezdrátová jablečná sluchátka AirPods Pro. Apple z pochopitelných důvodů tato sluchátka nepropaguje jako možnou zdravotní pomůcku, při spárování s Apple Health je ale možné vytvořit příslušný profil a používat poté AirPods Pro k zesílení okolních zvuků. Za zmíněnou studií stojí výzkumná firma Auditory Insight, která v zájmu získání potřebného kontextu zkoumala také výzkum společnosti Apple ohledně zdravého sluchu. Studie Applu byla provedena v rozmezí od loňského do letošního března, a v jejím průběhu se mimo jiné ukázalo, že 25 % uživatelů je každý den vystaveno neúměrně hlučnému prostředí ve svém okolí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více