Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného souhrnu spekulací o společnosti Apple bude řeč hned o třech různých produktech. Připomeneme si, jaké technické specifikace by měly nabídnout nové MacBooky Pro, jak by mohla vypadat nová generace Apple TV, nebo kdy bychom se mohli dočkat příchodu iPhonu SE třetí generace.

Technické specifikace nových MacBooků Pro

Od tohoto týdne konečně známe datum konání říjnové Apple Keynote, na které se pravděpodobně kromě jiného představí také nové MacBooky Pro. Ty by se měly vyznačovat řadou výrazných změn jak po designové, tak i po hardwarové stránce. Některé zdroje hovoří o výrazně ostřejších hranách, již dlouho se spekuluje také o přítomnosti HDMI portu a slotu na SD kartu. Nové MacBooky Pro by měly být dále osazené SoC M1X od Applu, leaker s přezdívkou @dylandkt na svém Twitteru zmínil také kvalitnější 1080p webkameru.

Zmíněný leaker dále také uvádí, že by nová produktová linie MacBooků Pro měla ve standardní výbavě nabídnout 16GB RAM a 512GB úložiště, a to jak v 16″, tak i ve 14″ verzi. Co se designových změn týče, uvedl Dylan na svém Twitteru také to, že by ze spodního rámečku pod displejem měl být odstraněn nápis „MacBook Pro“, a to v zájmu ztenčení rámečku. V neposlední řadě by MacBooky Pro měly být vybavené mini-LED displeji.

 

Nová podoba příští generace Apple TV

Předmětem spekulací se tento týden stala také příští generace Apple TV. Ta by podle dostupných nejnovějších zpráv měla nabídnout zcela nový design, díky kterému by se po stránce vzhledu měla silně podobat první generaci z roku 2006. Nová Apple TV by se měla vyznačovat nižším, širším designem se skleněnou horní částí. Podle dostupných spekulací by nový model měl být dokonce dostupný hned v několika různých barevných variantách. Se zprávami o novém, přepracovaném designu příští generace Apple TV přišel v průběhu uplynulého týdne server iDropNews, neuvedl ale konkrétní zdroj. Podle zpráv tohoto serveru by nová generace Apple TV měla nabídnout také mnohem vyšší výkon, není ale jasné, zda se o to zaslouží čip A15, nebo přímo Apple Silicon.

iPhone SE dorazí na jaře

Když Apple loni vydal dlouho očekávanou druhou generaci iPhonu SE, sklidil převážně pozitivní reakce. Není tedy divu, že se uživatelé nemohou dočkat i třetí generace, o které se velice hojně spekuluje. Podle nejnovějších zpráv bychom se iPhonu SE mohli dočkat již příští rok na jaře.

Podle japonského serveru MacOtakara by třetí generace iPhonu SE neměla po designové stránce doznat žádných výrazných změn. Měla by být ale osazena čipem A15 Bionic, který jí zajistí výborný výkon. Dále se hovoří například o 4GB RAM, 5G konektivitě a dalších vylepšeních.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.