Zavřít reklamu

Poměrně dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že by Apple mohl představit nové MacBooky Air v průběhu první poloviny letošního roku. Tento týden se ale objevily zprávy, které napovídají, že by k představení mohlo dojít až o něco později. Kromě nových MacBooků Air bude v dnešním souhrnu spekulací řeč také o displeji iPhonu SE 4 a vlastnostech iPhonu 15 Pro (Max).

MacBook Air procesor

V souvislosti s připravovaným 13″ a 15″ MacBookem Air se až doposud mluvilo o tom, že by měl být osazen procesorem M2 od Applu. Podle nejnovějších zpráv by se ale odlehčený jablečný laptop mohl dočkat nové generace procesoru Apple Silicon. Konkrétně by se mělo jednat o jeho základní osmijádrovou verzi, zatímco variantu Pro si Apple chce vyhradit pro jiné modely svých počítačů. K představení nových MacBooků Air by podle dostupných zpráv mohlo dojít v průběhu letošní červnové konference WWDC. Původně se spekulovalo o dřívějším datu představení, pokud ale budou MacBooky Air skutečně osazeny novou generací jablečných procesorů, připadá v úvahu spíše červnový termín představení.

iPhone SE 4 displej

Již v minulém souhrnu spekulací jsme psali o chystaném iPhonu SE čtvrté generace, a dnes tomu opět nebude jinak. Tentokrát bude řeč o displeji tohoto připravovaného modelu. Ten by podle nejnovějších zpráv měl pocházet z dílny čínské společnosti BOE, a mělo by se jednat o OLED panel. Zmíněný výrobce již s Applem v minulosti spolupracoval, ze strany cupertinské společnosti se ale v souvislosti se spoluprací objevily obavy z možné nižší kvality komponent. O tom, že by firma BOE mohla produktovat OLED displeje pro budoucí iPhony SE 4, informoval server TheElec s odkazem na důvěryhodné zdroje. Podle TheElec nemá Samsung Display ani LG Display zájem o výrobu nízkonákladových komponent.

iPhone 15 funkce

V závěru dnešního souhrnu se budeme věnovat iPhonu 15, který má Apple letos tradičně představit v podzimním termínu. Server AppleInsider s odvoláním na zdroje z dodavatelského řetězce v týdnu uvedl, že by Apple i nadále měl funkce jako Always-On nebo ProMotion vyhradit pro varianty Pro a Pro Max. Ze stejných zdrojů pochází i zprávy, podle kterých by údajně základní model iPhonu 15 neměl nabídnout 120Hz/LTPO displej. iPhone 15 by měl dále podle dostupných zpráv disponovat užšími rámečky, tlačítky citlivými na tlak, a měl by být dostupný v těchto barevných odstínech.

.