Zavřít reklamu

Je tomu týden, co Apple pořádal svou vývojářskou konferenci WWDC21, od které bylo očekáváno mnohé. To základní jsme dostali, a to sice podobu nových operačních systémů. Jenže se toho čekalo víc. O mnoho víc. Ať už „plánované“ novinky předpovídal sebeúspěšnější leaker, nebo jen široká veřejnost, tentokrát to nevyšlo. Možná se ale můžeme těšit v budoucnu. A na co všechno? 

MacBooky Pro 

Obvykle je poněkud riskantní pouštět se do předpovědí, že na WWDC Apple představí i hardware. Letos to vypadalo nadějně, ale nakonec to nedopadlo. Vše odstartoval leaker Jon Prosser, který přece jen patří k těm více úspěšným, proto úplně nebyl důvod mu nevěřit. Dle webu AppleTrack má totiž 73,6% úspěšnost ve svých tvrzeních.

Kdy se tedy nových MacBooků Pro dočkáme? Bloomberg uvádí, že už v létě. Ty střídmější odhady hovoří spíše o podzimu.

Profi aplikace pro iPadOS 15 

Poté, co Apple vydal iPad Pro s čipem M1 očekávali mnozí uživatelé, že se konečně otevřou vrátka pro plné využití potenciálu, který tento tablet Applu má. Nestalo se. S novým softwarem předvedeným během WWDC21 společnost totiž žádný profesionální obsah neohlásila. Dočkali jsme se jen vylepšení rozhraní multitaskingu.

Z profesionálního pohledu jsme se však dočkali ještě oznámení, že později v tomto roce Apple přinese Swift Playgrounds, který uživatelům umožní programování aplikací a her přímo na iPadu. K Applu ke schválení bude možné tituly také přímo z iPadu odesílat.

iPad Pro s M1 čipem a systémem macOS 

I když Apple ubezpečuje, že nehodlá iPad a Mac jakkoli sjednocovat, pořád jsou tací, kteří mu to nechtějí uvěřit. Poměrně početná skupina uživatelů tak doufala, že alespoň iPady Pro se stejným čipem, který tepe v nových počítačích Applu, dostane „dospělý“ operační systém v podobě macOS. Nestalo se a nemělo by se tak stát ani v budoucnu.

iOS 15 s přepracovanými ikonami 

Poté, co Apple představil nové ikony v systému macOS Big Sur, mohlo být zřejmé, že společnost tak učiní i v případě iOS, konkrétně tedy iOS 15. Apple používá aktuální vzhled ikon na iPhone už od iOS 7 a uživatelé proto předpokládali, že teď je ten čas, aby dostalo iOS novou tvář. Neo-skeuomorfní design z macOS Big Sur tak nadále bude exkluzivní jen pro macOS.¨

Podpora pro bezztrátovou hudbu 

V květnu společnost Apple uvedla, že HomePod a HomePod mini dostanou podporu pro bezztrátový poslech hudby v Apple Music s jejich budoucí aktualizací. Čekalo se také, že Apple uvede možnost, jak bezztrátový obsah poslouchat i s jeho AirPody. Mohlo se jednat např. O uvedení nějakého kodeku, nebo cokoli jiného, nestalo se ale ani jedno a Apple toho vlastně o své novince v poslechu té nejkvalitnější hudby příliš neřekl.

homeOS 

Vypadalo to jako jasná věc. To ještě během samotné konference, kde Apple jediným slovem nejmenoval tvOS. Ať už se mělo jednat o systém pro HomePody, nebo přejmenování tvOS, nedošlo ani na jedno a je tak otázkou, jestli má být tento systém určen pro budoucí produkty, nebo přijde nějaké přejmenování kdykoli později.

.