Zavřít reklamu

Zatímco obvykle se v našich pravidelných souhrnech spekulací, souvisejících se společností Apple, věnujeme spíše iPhonům či Macům, tentokrát zde bude výjimečně řeč o budoucích Apple Watch SE 2. V průběhu uplynulého týdne totiž na internet unikly údajné technické specifikace tohoto chystaného modelu. Ve druhé části dnešního souhrnu pak bude řeč o budoucím Macu mini, respektive o jeho vzhledu. Bude jej Apple radikálně měnit?

Vlastnosti Apple Watch SE 2

Na podzim by společnost Apple měla kromě Apple Watch Series 8 představit také druhou generaci svých Apple Watch SE, tedy Apple Watch SE 2. Zatímco o vlastnostech Apple Watch Series 8 se spekuluje již delší dobu, kolem Apple Watch SE 2 bylo dosud spíše ticho po pěšině. Situace se změnila v průběhu minulého týdne, kdy se na internetu objevil  údajný únik specifikací tohoto modelu. Únik má na svědomí leaker LeaksApplePro.

Připomeňte si design Apple Watch SE:

Podle dostupných informací by druhá generace chytrých hodinek Apple Watch SE měla být osazena novým procesorem S7, a měla by být k dostání ve velikostech 40mm a 40mm. Po hardwarové stránce by Apple Watch SE 2 měly být opatřeny novým senzorem srdečního tepu spolu s novým reproduktorem. Oproti svému předchůdci by Apple Watch SE 2 měly nabídnout vyšší rychlost, lepší zvuk, a dokonce prý také podporu Always-on displeje.

MěníApple své plány s Macem mini?

Ještě relativně nedávno se v souvislosti s novými modely počítačů od Applu spekulovalo také o tom, že by cupertinská společnost měla v budoucnu představit také novou generaci svého Macu mini. Ta se měla kromě jiného vyznačovat také výrazně přepracovaným designem. Koncem minulého týdne se ale známý analytik Ming-Chi Kuo nechal slyšet, že firma od svých plánů na designové změny u nového Macu mini upouští.

Kuo uvádí, že by si nová generace Macu mini měla zachovat stejný design, jakým se vyznačuje jeho poslední verze – tedy unibody design v hliníkovém provedení. Na jaře letošního roku Ming-Chi Kuo v souvislosti s budoucím Macem mini uvedl, že bychom se jej měli dočkat až v průběhu příštího roku, kdy by podle Kua mohl spatřit světlo světa také nový Mac Pro a iMac Pro.

.