Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jedince, kteří si bez hudby neumí představit život, tak pravděpodobně už využíváte některou ze streamovacích služeb. Těch hudebních je k dispozici více, mezi nejoblíbenější však patří Spotify a Apple Music. Služba Spotify má ale navrch, a to jak počtem předplatitelů, tak funkcemi a především algoritmy, které doporučují skladby. Před nedávnem se ve Spotify objevila nová „funkce“, která je svým způsobem podobná té s názvem Spotify Wrapped – ta se zobrazuje vždy na konci roku a ukáže vám, jak a co jste celý rok poslouchali. Nová funkce se jmenuje „Zjisti, jak posloucháš“ a mimo zobrazení zajímavých informací si díky ní můžete vytvořit perfektní playlisty s oblíbenými interprety.

Jak využít „Zjisti, jak posloucháš“ a jak vytvořit perfektní playlisty s oblíbenými interprety

Jestliže jste se v posledních dnech přihlásili do Spotify, tak se vám dost možná přes celou obrazovku objevila informace o tom, že si můžete funkci „Zjisti, jak posloucháš“ prohlédnout. Většina z nás však rozhraní nejspíše zavřela a nevěnovala mu pozornost. Dobrou zprávou je, že se nic neděje, jelikož si ji můžete prohlédnout kdykoliv zpětně. Jednoduše si zde vyberete tři oblíbené interprety a po dokončení vám budou zpřístupněny tři perfektní mixy, ve kterých najdete relevantní skladby. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Spotify.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Hledání.
  • Zde se nahoře pod vyhledávacím polem zobrazí blok Zjisti, jak posloucháš, na který klepněte.
  • Zobrazí se rozhraní, které je svým způsobem podobné příběhům na Instagramu.
  • Nyní se v rámci rozhraní přesuňte na třetí příběh od konce a nechte jej přehrát.
  • Po chvilce se vám zobrazí tři interpreti, ze kterých si musíte jednoho vybrat.
  • Stejný výběr jednoho interpreta ze tří je pak ještě nutné provést dvakrát.
  • Nakonec se vám zobrazí poslední část příběhu s nápisem Je prostřeno.
  • Zde už jen stačí, abyste níže klepnuli na tlačítko Přidej si mixy do knihovny.
  • Spotify vám přidání mixů potvrdí textem Přidáno do sbírky Tvoje knihovna.

Pomocí výše uvedeného postupu si tedy můžete v rámci Spotify nechat vytvořit tři mixy s oblíbenými interprety. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že všechny tyto tři mixy jsou naprosto perfektní a prozatím mi Spotify nejspíše nikdy lepší playlisty nesestavilo. Dobrou zprávou je, že Spotify bude všechny tři playlisty neustále aktualizovat, takže se vám rozhodně neoposlouchají. Pokud byste chtěli přidat mix dalších interpretů, stačí opět přejít do Zjisti, jak posloucháš a využít stejný postup. Samozřejmě si ale nyní vyberte rozdílné interprety. Mixy pak najdete tak, že ve spodním menu klepnete na Moje knihovna, a poté se nahoře přesunete do sekce Playlisty, kde už je najdete.

.