Zavřít reklamu

Hudební streamovací službu Spotify můžete využívat na svém iPhonu, iPadu, v prostředí webového prohlížeče, nebo třeba na Macu. Právě poslední jmenovanou možností se budeme zabývat v našem dnešním článku, ve kterém vám představíme několik tipů a triků, které jste možná neznali.

Složky s playlisty

Jednou ze skvělých funkcí ve Spotify je možnost vytváření playlistů. Jistě všichni víte, jak ve Spotify vytvořit seznam skladeb. Věděli jste ale, že své playlisty můžete také ukládat do složek? Na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Soubor -> Nová složka playlistů. Můžete také použít klávesovou zkratku Command + Shift + N. Název nové složky můžete upravit v panelu na levé straně okna aplikace, po kliknutí na něj můžete začít přidávat jednotlivé playlisty.

Větší přehled v playlistech

Pokud službu Spotify používáte již delší dobu, možná máte někdy problém zorientovat se v rozsáhlém seznamu vašich playlistů. Chcete do tohoto seznamu vnést větší přehled? Můžete si vytvořit určité “rozdělovače” – stačí vytvořit prázdný playlist. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Soubor -> Nový playlist a jednoduše vytvořte prázdný seznam skladeb, který pojmenujete “-”. S pomocí více takovýchto playlistů můžete snadno vnést přehled do všech vašich seznamů skladeb. V panelu v levé části okna aplikace pak můžete přetažením seskupit své playlisty do přehledných skupin, mezi které vložíte prázdné playlisty.

Vizualizace

Pokud stejně jako autorka tohoto článku patříte mezi pamětníky, a v minulém století jste při přehrávání hudby na vašem PC fascinovaně sledovali vizualizace ve Winampu, můžete si tento zážitek připomenout i ve Spotify – stačí do vyhledávacího pole v levém horním rohu okna aplikace zadat výraz spotify:app:visualizer. Pokud vám po aktualizaci vestavěný visualizer nefunguje, můžete vyzkoušet online nástroje Kaleidosync nebo Wavesync. Pokud trpíte epilepsií, postupujte u druhého jmenovaného opatrně, vizualizace často obsahují výrazné záblesky.

Ještě lepší vyhledávání

Podobně jako třeba u Googlu můžete i ve Spotify využít řadu vylepšení pro podrobnější vyhledávání. Můžete použít například výrazy artist:[jméno interpreta], album:[název alba], title:[název titulu], year:[letopočet]. Pokud chcete z výsledků vyhledávání vyřadit například konkrétní období, zadejte výraz NOT následující rozmezím nebo rokem, který chcete vynechat.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.