Zavřít reklamu

Operační systém macOS nabízí celou řadu funkčních a užitečných nativních aplikací. Pro správu souborů zde ve výchozím nastavení slouží nativní Finder, ten ale z různých důvodů nemusí nutně vyhovovat úplně všem uživatelům. Pokud se i vy momentálně poohlížíte po nějaké zajímavé alternativě za Finder, můžete se nechat inspirovat naší dnešní pěticí tipů.

Commander One

Commander One je výkonná, stabilní, funkcemi nabitá aplikace, která vám na vašem Macu usnadní a zefektivní práci se soubory a složkami. V přehledném a přizpůsobitelném uživatelském rozhraní, tvořeném dvěma hlavními panely, nabízí tři různé režimy zobrazení, podporu operací ve frontě, možnost zobrazení skrytých souborů jedním jediným kliknutím nebo třeba podporu pro přejmenovávání souborů a složek v průběhu přesouvání. Samozřejmostí je pokročilé chytré vyhledávání, vyhledávání podle obsahu souboru nebo třeba podpora Spotlightu.

Aplikaci Commander One stáhnete bezplatně zde.

Nimble Commander

Pokud pátráte po alternativě Finderu, která by dokázala splnit vaše vysoké nároky, můžete vyzkoušet Nimble Commander. Jedná se o správce souborů, který je určený zejména pokročilým uživatelům, vývojářům, profesionálům, ale třeba také IT nadšencům. Nimble Commander nabízí skvělý výkon, podporu ovládání za pomoci klávesových zkratek a plnou přizpůsobitelnost. Mezi jeho další funkce patří například hromadné přejmenovávání souborů, prohlížeč souborů, pokročilé vyhledávání, emulátor Terminálu a pokročilé nástroje pro práci s archivy. Nimble Commander vám rovněž umožní připojení přes FTP/SFTP nebo WebDAV servery, nabízí funkci admin režimu, možnost úpravy atributů souborů a spoustu dalšího.

Aplikaci Nimble Commander stáhnete zde.

Forklift

Forklift je oblíbenou aplikací, která si umí skvěle poradit se správou souborů i složek na vašem Macu. Nabízí podporu připojení ke vzdáleným serverům (FTP, SFTP? WebDAV, Google Drive a další), mezi její funkce patří například hromadné přejmenovávání souborů, utilita pro mazání aplikací, podpora tvorby a správy archivů nebo funkce pro slučování či rozdělování objemných souborů. Forklift dále nabízí funkci zapamatování poslední otevřené složky, možnost ovládání procesu kopírování a podporu synchronizace složek.

Aplikaci Forklift stáhnete zde.

Path Finder

Pokud vám nevadí připlatit si za kvalitního správce souborů pro váš Mac, můžete vyzkoušet aplikaci s názvem Path Finder. Path Finder nabízí v přehledném uživatelském rozhraní podporu funkce AirDrop, možnost procházení souborů na iPhonu po jeho připojení k Macu, podporu synchronizace složek nebo třeba integraci Dropboxu. Mezi další funkce aplikace Path Finder patří rychlé sdílení, podpora Apple Silicon, funkce pro slučování složek, hromadné přejmenovávání, bohaté možnosti přizpůsobení nebo třeba integrovaný terminál. Path Finder si můžete zdarma vyzkoušet po dobu třiceti dní.

Aplikaci Path Finder stáhnete bezplatně zde.

XtraFinder

Pokud spíše než náhradu hledáte vylepšení Finderu jako takového, můžete sáhnout po XtraFinderu. XtraFinder je rozšíření pro nativní Finder na Macu, které vašemu výchozímu správci souborů dokáže propůjčit celou řadu užitečných funkcí a prvků. Xtra Finder nabízí například funkci fronty operací, pokročilou správu souborů a složek, pokročilé příkazy nebo třeba bohaté možnosti vylepšení a přizpůsobení vzhledu.

Aplikaci XtraFinder stáhnete bezplatně zde.

.