Zavřít reklamu

K večernímu odpočinku, skleničce něčeho dobrého a pořádné dávce popcornu je vhodné přihodit další stimulant v podobě filmu nebo seriálu. Nejlevnější a zároveň nejpraktičtější cestou, jak se legálně ke zhlédnutí obrovského množství audiovizuálního obsahu dostat, jsou streamovací služby. Těch je sice v České republice stále méně než v zahraničí, i tak si ale filmoví fanoušci mají z čeho vybírat. Text tohoto článku se bude věnovat službám, které vám za relativně nízký poplatek poskytnou mnoho zajímavého obsahu.

Netflix

Nepřeberná knihovna obsahu, skvěle fungující aplikace snad pro všechny hlavní platformy a přes 100 milionů předplatitelů – to jsou milníky, které Netflix již před nějakou dobou překonal. Aby ne, když zde najdete žánry od dětských filmů přes komedie až k hororovým snímkům, u kterých vám bude běhat mráz po zádech. Kromě exkluzivního obsahu vzniklého pod křídly Netflixu, mezi který lze zařadit třeba Zaklínač, Stranger Things nebo Black Mirror, můžete zhlédnout mnoho dalších filmů a seriálů od tvůrců třetích stran – konkrétně tato platforma pojmula přes 5000 titulů včetně svých originálních. Netflix nainstalujete do iPhonu, iPadu, Macu, Apple TV, spustíte jej přes webový prohlížeč, k dalším podporovaným platformám patří Android, Windows a většina chytrých televizí.

Netflix fb náhled
Zdroj: Unsplash

Cenový plán se pak skládá ze tří tarifů – Basic, Standard a Premium, přičemž nejlevnější stojí 199 Kč měsíčně, obsah na něm můžete přehrávat a stahovat na jednom zařízení, a kvalita rozlišení obrazu se pohybuje mezi 480p a 720p. Střední plán stojí 259 Kč za měsíc, kvalitativně dosáhnete na Full HD (1080p), a obsah můžete sledovat a stahovat až na dvou zařízeních. Premium vás vyjde na 319 Kč, streamovat i stahovat zvládnete s tímto tarifem na čtyřech zařízeních zároveň a v ideálních podmínkách se rozlišení zastaví na Ultra HD (4K). Hodí se také zmínit, že po první aktivaci máte 30 dní na vyzkoušení zdarma, což je poměrně dlouhá doba pro rozhodování. K jednomu účtu pak může být přiřazeno až 5 profilů včetně dětského, každý tedy může sledovat své oblíbené tituly nerušeně, aniž by zasahoval do soukromí ostatních. Na závěr potěším zrakově handicapované čtenáře, Netflix má u mnoha filmů a seriálů anglický audio komentář, který je dle mé zkušenosti opravdu dobře zpracovaný, takže vám žádná podstatná část neunikne.

Aplikaci Netflix nainstalujete zde

HBO GO

Další platforma na streaming filmů a seriálů je HBO GO a nutno říci, že kromě funkčnosti aplikace jí nemůžeme téměř nic vytknout. Oproti Netflixu je sice snímků podstatně méně, kvalitou však rozhodně nezaostává – spíše naopak. Ono stačí, když vám řeknu, že ve videotéce zhlédnete třeba populární napínavý seriál Hra o trůny, nebo neméně kvalitní dílo Černobyl. S funkčností aplikací je to ale podstatně horší. Jak webové rozhraní, tak i programy pro smartphony a televize moc přehlednosti nepobraly, do iOS zařízení navíc stále nemůžete stahovat obsah pro offline zhlédnutí. Na vyzkoušení HBO GO máte týden, proto si před zkušební dobou opravdu vyhraďte alespoň pár dní, kdy budete mít čas. Měsíčně se vám pak bude odečítat 159 Kč, to je podstatně méně než v případě Netflixu. Rozlišení se zastaví na Full HD, což sice není nejvyšší, běžným uživatelům ale dostačuje bohatě. Většina z dostupných snímků se chlubí českým dabingem nebo alespoň titulky, i neznalí anglického jazyka si tedy přijdou na své.

Aplikaci HBO GO nainstalujete zde

Amazon Prime Video

Hned na začátek upozorňuji, že se tato služba nevyplatí těm, kteří příliš neholdují anglickému jazyku – lokalizace jednotlivých snímků je oproti konkurenci spíše slabší, i když se Amazon posouvá stále vpřed. Čím naopak služba zaujme je nízká cena oproti konkurenci, 79 Kč měsíčně opravdu není mnoho. Obsah navíc můžete přehrávat a stahovat až na třech zařízeních současně, nouze není ani o využitelnost na široké škále produktů – Prime Video si vychutnáte na iPhonu, iPadu, Androidu, ve webovém prohlížeči i ve většině chytrých televizích. Zajímavé snímky, které bychom z produkce Amazonu měli vypíchnout, jsou třeba seriály The Boys, The Grand Tour nebo Bosch, v nabídce se pak vyjímají i díla od producentů třetích stran. Na vyzkoušení máte opět pouze 7 dní.

Aplikaci Amazon Prime Video nainstalujete z tohoto odkazu

amazon-prime-video
Zdroj: Amazon

Apple TV+

Poslední aplikaci, kterou nesmíme opomenout, je Apple TV+. Ze všech dostupných služeb je nejmladší, článků o ní ale bylo už hodně, a že by se jednalo o pozitivní texty se úplně říci nedá. Apple si totiž jako ve všem jde trošku vlastní cestou a sází pouze na filmy seriály ze své vlastní produkce. Ono by to ze začátku až tolik nevadilo, Ted Lasso, Servant, The Morning Show nebo See jsou zajímavé kousky, oproti ostatním konkurentům je však nabídka co se počtu seriálů a filmů týče chabá. Na popularitě nic nemění ani to, že k nákupu nového iPhonu, iPadu, Macu či Apple TV dostanete službu na rok zdarma. Za pár seriálů si prostě uživatelé platit nebudou, i přesto, že jsou všechny ve 4K, cena činí pouze 139 Kč a předplatné můžete sdílet s až šestičlenou rodinou. Abychom ale jen nekritizovali, Apple pod svá křídla angažoval filmové hvězdy, tituly, které zhlédnete, vás tedy nezklamou. Český dabing byste sice hledali marně, titulky jsou ale u všech seriálů i filmů, pořady si navíc díky audio komentáři a titulkům pro neslyšící vychutná každý plnohodnotně. Kromě iPhonu, iPadu, Macu a Apple TV jsou díla k přehrání i na některých chytrých televizích, přistupovat k obsahu je možné i přes webové rozhraní.

Aplikaci TV stáhnete pomocí tohoto odkazu

 

.