Zavřít reklamu

Vývojáři ze studia Jump Over the Age už dokázali, že dokážou dělat kvalitní hry, v roce 2020 se svou prvotinou In Other Waters. Originální simulátor astrobiologa nyní následují s novinkou, která se také vzpírám klasicky ohraničeným herním žánrům. Citizen Sleeper se inspiruje nejvíce tradičními stolními hry na hrdiny. Přestože si ale novinka vypůjčuje z minulosti, hledí vstříc kyberpunkovému zasazení v šedivé budoucnosti.

V Citizen Sleeper se vžijete do role „sleepera“, androida, který má ve svém těle zabudované zkopírované digitální vědomí. Takoví roboti jsou ve světě hry majetkem obří korporace Essen-Arp. Se svým osudem se nechcete jen tak smířit, a tak utečete na vzdálenou vesmírnou stanici Erlin’s Eye. Na ní se budete muset popasovat se svým osudem meziplanetárního uprchlíka a přežít pomocí formování nepravděpodobných přátelství a zaměstnávání se v množství různých práciček. Kromě toho ale dostanete i možnost odhalit tajemství korporace, která si neeticky pohrává s digitálními kopiemi jiných lidí.

Hratelnostně nechává Citizen Sleeper své mechaniky napospas náhodě. V každém z herních cyklů si hodíte kostkami, které pak přiřazujete k jednotlivým akcím. Nečekejte proto od hry nějakou akční záležitost. Většinu času strávíte u dialogů a díváním se na statické obrazovky. Ale i z nich dokážou šikovní vývojáři vykouzlit hutnou atmosféru s filozoficky hutným příběhem.

  • Vývojář: Jump Over The Age
  • Čeština: ne
  • Cena: 15,11 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.10.5 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s 2 GB paměti, 2 GB volného místa na disku

 Hru Citizen Sleeper můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.