Zavřít reklamu

Simulátor farmaření Stardew Valley se od svého vydání v roce 2016 stal obrovským fenoménem. Hra, která vyšla takřka na každé představitelné platformě, ovšem nemusí být pro každého. Třeba nemáte rádi optimistické rozpoložení, nebo jste už třeba několik stovek hodin ve Stardew Valley strávili. S podobnou premisou tak pracuje i hra Graveyard Keeper od studia Lazy Bear Games. Ti si ale místo laskavé farmy zvolili jako její zasazení fantastický hřbitov.

Ve hře se budete starat o vlastní hřbitov. Budete začínat na prázdném plácku a postupem času se z vás může stát továrna na zisk. Kromě důsledného zbavování mrtvol, tak jak se má, totiž můžete začít využívat těla i jinak. Cesta za ziskem vás může například dovést k rozhodnutí, že nebožtíci se můžou ještě někomu hodit a zásobovat s nimi přilehlé řeznictví. Peníze a prostředky k dalšímu rozvoji však můžete získávat i etičtějším způsobem, například výpravami do místních magických dungeonů.

V jádru je tedy Graveyard Keeper hlavně hrou o správě jednotlivých zdrojů K tomu všemu navíc přidává i pořádnou porci nadsázky a pořádně černého humoru. Pokud jste si tedy někdy chtěli vyzkoušet práci hrobníka, neváhejte a ponořte se do Graveyard Keeperu. Moc jiné konkurence v žánru nenajdete.

  • Vývojář: Lazy Bear Games
  • Čeština: 4,19 euro
  • Platforma,: macOS, Windows, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.7 nebo novější, procesor Intel Core i5 na minimální frekvenci 1,5 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s 1 GB paměti, 1 GB volného místa na disku

 Hru Graveyard Keeper můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více