Zavřít reklamu

Minulý týden jsme se dočkali představení očekávaných Apple Watch Series 7, které byly pro mnoho jablíčkářů spíše zklamáním. Takřka celý jablečný svět totiž očekával, že se Apple tentokrát vytáhne s přepracovanými hodinkami s úplně novým tělem, což mimochodem předpovídala řada zdrojů a leakerů. Ti o podobné změně navíc hovořili dlouho před samotným uvedením produktu, a tudíž je otázkou, proč se tentokrát absolutně netrefili. Měli snad celou dobu špatné informace, anebo naopak Apple kvůli tomu na poslední chvíli změnil design hodinek?

Zvolil Apple záložní plán?

Je doslova až překvapující, jak se realita liší od původních predikcí. Počítalo se totiž s příchodem Apple Watch s ostrými hranami, čímž by Apple opět o něco více sjednotil design všech svých produktů. Jablečné hodinky by tak jednoduše navázaly na vzhled iPhonu 12 (nyní i iPhonu 13) a 24″ iMacu. Někomu to tedy může připadat tak, že Apple na poslední chvíli sáhl po záložním plánu a vsadil tak na starší design. Tato teorie má každopádně háček. Nejvýznamnější novinkou Apple Watch Series 7 je však jejich displej. Ten byl kompletně přepracován a dočkal se tak nejen zvýšené odolnosti, ale také menších okrajů a nabízí tak větší plochu.

Je nutné si uvědomit jednu věc. Tyto změny v oblasti displeje nejsou něčím, co se dá vymyslet, obrazně řečeno, přes noc. Konkrétně tomu musela předcházet dlouhá část vývoje, která si samozřejmě vyžádala určité financování. Zároveň se již dříve objevily informace o tom, že dodavatelé narazili na komplikace při produkci jablečných hodinek, přičemž podle původní zprávy byl na vině nový zdravotní senzor. Na to ale rychle zareagoval například Mark Gurman z Bloombergu a Ming-Chi Kuo, podle kterých jsou komplikace naopak spojeny s technologií displeje.

Co se tedy stalo s „hranatým designem“

Je tedy možné, že leakeři na to šli celou dobu ze špatné strany, případně že se nechali oklamat samotným Applem. K tomu se navíc nabízí hned tři možnosti. Buďto se cupertinský gigant pokoušel o vývoj hodinek s přepracovaným designem, ale od nápadu již dávno upustil, případně pouze hledal nové možnosti pro Apple Watch Series 8, anebo celou informaci o redesignu jen šikovně podstrčil vhodným lidem a nechal leakery ji roznášet.

Dřívější render Apple Watch Series 7:

Nutno také podotknout jednu poměrně důležitou věc. Ačkoliv i samotný Ming-Chi Kuo již dávno zmínil, že se letošní generace dočká zajímavého přepracování, tak je nutné si něco uvědomit. Tento přední analytik totiž nečerpá žádné informace přímo z Applu, ale spoléhá se na firmy z dodavatelského řetězce. Jelikož už o této možnosti informoval dříve, tak je možné, že si u některého ze svých dodavatelů cupertinský gigant pouze objednal prototypy, které mohly sloužit pro testování do budoucna. Takto jednoduše se mohla zrodit celá myšlenka, a jelikož by se jednalo o poměrně zásadní změnu, tak je také pochopitelné, že se nesmírně rychle rozšířila po internetu.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7
Dřívější render iPhonu 13 (Pro) a Apple Watch Series 7

Kdy přijde vytoužená změna

Přijdou tedy v příštím roce Apple Watch Series 8 s očekávaným designem s ostřejšími hranami? To je bohužel otázka, na kterou odpověď zná momentálně jen a pouze Apple. Stále totiž existuje šance, že leakeři a ostatní zdroje jen lehce přeskočili dobu a naprosto jim tak unikla současná generace jablečných hodinek. To tedy znamená, že v příštím roce by mohl přijít model s přepracovaným tělem a řadou dalších možností. Aktuálně nám však nezbývá nic jiného, než počkat.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.