Zavřít reklamu
iWant

Steam od ledna ukončí podporu pro některé verze macOS

iWant

Populární platforma pro nákup her Steam výrazně zeštíhluje seznam podporovaných verzí systému macOS. V nově vydaném oficiálním prohlášení společnost Valve, jež za Steamem stojí, oznámila, že od 1. ledna nebude jejich platforma podporovat celou řadu starších verzí macOS. Pokud tedy Steam rádi využíváte a máte nějaký starší Mac, dejte si na ukončení podpory pozor.

Od 1. ledna 2019 přestane platforma Steam podporovat macOS/OS X 10.7 (Lion), 10.8 (Mountain Lion), 10.9 (Mavericks) a 10.10 (Yosemite). Pokud na jednom z těchto systémů máte Steam nainstalovaný, od 1. ledna vám klient nepůjde do doby, než aktualizujete na modernější verzi macOS. Podporu budou stále mít verze 10.11 (El Capitan), 10.12 (Sierra), 10.13 (High Sierra) a pochopitelně také současný macOS 10.14 Mojave.

Důvodem pro nadcházející nekompatibilitu je změna systému aplikace Steam jako takové, která od nových verzí využívá některých subsystémů prohlížeče Chrome (na níž je část funkčnosti klienta založena), které nejsou se staršími verzemi macOS/OS X kompatibilní. Následující updaty Steamu budou navíc vyžadovat některé bezpečnostní prvky, jež se nachází jen v novějších verzích operačního systému Applu.

Od poslední aktualizace Steamu, která je k dispozici od víkendu, budou starší (v budoucnu) nepodporované verze operačního systému, fungovat v jakémsi stavu omezené kompatibility, kdy některé nové prvky klienta nebudou fungovat (například Steam Chat).