Zavřít reklamu
iWant

Nově bude možné streamovat hry ze Steamu na váš iPhone, iPad či Apple TV

iWant

Společnost Steam se chystá na aktualizaci svých služeb, díky které bude možné streamovat hry a videoobsah z vašeho PC/Macu přímo na vás iPhone, iPad či Apple TV. Touto cestou by tak mělo být možné hrát nejnovější pecky, stejně jako sledovat videa na displejích vašich mobilních zařízení či televize.

Službu Steam zná pravděpodobně každý, kdo alespoň  párkrát zavadil o nějaké počítačové hry. Společnost vydala minulý týden prohlášení o tom, že bude rozšiřovat schopnosti své aplikace Steam Link, která slouží ke streamování obsahu v rámci internetové sítě. V současnosti je možné takto streamovat hraní například z desktopu na laptop, pokud jsou obě zařízení propojená. Od příštího týdne se možnosti streamování her ještě zvětší.

Od 21. května by mělo být možné streamovat za pomoci služby Steam In-Home Streaming hry na více zařízení, v tomto případě na iPhony, iPady a Apple TV. Jediné co k tomu bude potřeba, bude dostatečně výkonný počítač ze kterého bude hraní streamováno, silné internetové připojení (za pomoci kabelu) nebo 5GHz WiFi. Aplikace bude nově podporovat jak klasický Steam ovladač, tak některé ovladače dalších výrobců a také ovládání skrze dotykový displej.

V pozdější části tohoto roku bude spuštěno streamování dalšího multimediálního obsahu, který dorazí společně s novou službou (Steam Video App), v rámci které by měl Steam nabízet například filmy. První část je však podstatně důležitější, neboť rozšíří herní možnosti zařízení v ekosystému společnosti Apple. S výkonným počítačem si tak na své Apple TV budete moci zahrát pecky, o kterých se vám dříve ani nesnilo. Oficiální prohlášení najdete zde.

Zdroj: Appleinsider