Zavřít reklamu

Amerického novináře a spisovatele Waltera Isaacsona zná v podstatě každý větší Apple fanoušek. Jde o muže, který má na svědomí nejobsáhlejší a nejpodrobnější životopis Steva Jobse. V průběhu minulého týdne se Isaacson objevil na americké televizní stanici CNBC, kde okomentoval odchod Jonyho Ivea z Applu a také prozradil, jaký měl Steve Jobs názor na svého nástupce a současného ředitele společnosti Tima Cooka.

Isaacson přiznal, že při psaní některých částí byl poněkud shovívavý. Měl za cíl předat předat čtenářům především relevantní informace, a to bez stížností, které by samy o sobě neměly nijak velkou vypovídající hodnotu.

Nicméně jedním z těchto prohlášení byl také názor Steva Jobse, že Tim Cook nemá cit pro produkty, tedy pro jejich vývoj v takové podobě, aby byly schopné zahájit revoluci v konkrétním odvětví, jako to kdysi Jobs dokázal s Macintoshem, iPodem, iPhonem nebo iPadem.

„Steve mi řekl, že Tim Cook může dělat všechno. Pak se na mě ale podíval a přiznal, že Tim není produktovou osobou,“ prozradil Isaacson redaktorům CNBC a pokračoval: „Někdy, když měl Steve bolesti a byl naštvaný, tak řekl více věcí, než že [Tim] neměl cit pro produkty. Měl jsem pocit, že bych měl uvádět pouze informace relevantní pro čtenáře a vynechat stížnosti.“

Je zajímavé, že Isaacson s tímto prohlášení přímo z úst Jobse přichází až osm let po vydání své knihy. Na druhou stranu s ním vyrukoval v době, kdy je stále aktuální.

V návaznosti na odchod Jonyho Ivea totiž server The Wall Street Journal zjistil, že se Tim Cook o vývoj hardwarových produktů nijak zvlášť nezajímá a ostatně i to má být jeden z důvodů, proč šéfdesignér Applu odchází a zakládá si vlastní firmu. Ačkoli samotný Cook později toto tvrzení označil za absurdní, tendence společnosti zaměřit se zejména na služby a výdělek z nich nám naznačují, že se výše uvedené bude minimálně z nějaké části zakládat na pravdě.

APPLE CEO STEVE JOBS RESIGNS

zdroj: CNBC, WSJ

.