Zavřít reklamu

Amerického novináře a spisovatele Waltera Isaacsona zná v podstatě každý větší Apple fanoušek. Jde o muže, který má na svědomí nejobsáhlejší a nejpodrobnější životopis Steva Jobse. V průběhu minulého týdne se Isaacson objevil na americké televizní stanici CNBC, kde okomentoval odchod Jonyho Ivea z Applu a také prozradil, jaký měl Steve Jobs názor na svého nástupce a současného ředitele společnosti Tima Cooka.

Isaacson přiznal, že při psaní některých částí byl poněkud shovívavý. Měl za cíl předat předat čtenářům především relevantní informace, a to bez stížností, které by samy o sobě neměly nijak velkou vypovídající hodnotu.

Nicméně jedním z těchto prohlášení byl také názor Steva Jobse, že Tim Cook nemá cit pro produkty, tedy pro jejich vývoj v takové podobě, aby byly schopné zahájit revoluci v konkrétním odvětví, jako to kdysi Jobs dokázal s Macintoshem, iPodem, iPhonem nebo iPadem.

„Steve mi řekl, že Tim Cook může dělat všechno. Pak se na mě ale podíval a přiznal, že Tim není produktovou osobou,“ prozradil Isaacson redaktorům CNBC a pokračoval: „Někdy, když měl Steve bolesti a byl naštvaný, tak řekl více věcí, než že [Tim] neměl cit pro produkty. Měl jsem pocit, že bych měl uvádět pouze informace relevantní pro čtenáře a vynechat stížnosti.“

Je zajímavé, že Isaacson s tímto prohlášení přímo z úst Jobse přichází až osm let po vydání své knihy. Na druhou stranu s ním vyrukoval v době, kdy je stále aktuální.

V návaznosti na odchod Jonyho Ivea totiž server The Wall Street Journal zjistil, že se Tim Cook o vývoj hardwarových produktů nijak zvlášť nezajímá a ostatně i to má být jeden z důvodů, proč šéfdesignér Applu odchází a zakládá si vlastní firmu. Ačkoli samotný Cook později toto tvrzení označil za absurdní, tendence společnosti zaměřit se zejména na služby a výdělek z nich nám naznačují, že se výše uvedené bude minimálně z nějaké části zakládat na pravdě.

APPLE CEO STEVE JOBS RESIGNS

zdroj: CNBC, WSJ

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak ked Jobs nebol spokojny s Cookom, tak ho nemal oznacit za svojho nastupcu..
    Problem applu je, ze si nechal ujst vyrobu LCD aj baterii.. mal kupit LG, ked to boklo mozne, takto musi cakat, ze samsung alebo LG pride s niecim prevratnym a samozrejme to pouziju najprv vo svojich mobiloch. Proste im usiel vlak. A celkovo, ziadne specialne edicie, ziadne exklizivity.. aj ikonicke svietiace logo apple zabili.. podla mna svojho casu super wifi ap ukoncili, uz davno mal vybehnut ntb na arme.. hdmi dongle s airplay,, etc..

celý text

Čtěte více.