Zavřít reklamu

Apple se při dnešní úvodní konferenci WWDC 2022 pochlubil s očekávaným operačním systémem iOS 16, který je doslova nabitý řadou zajímavých novinek a funkcí. Konkrétně se dočkáme razantního přepracování zamykací obrazovky, jež půjde kompletně personalizovat, funkce Live Activities, skvělých vylepšení pro režimy soustředění, možnosti upravovat/mazat již odeslané zprávy v iMessage, lepšího diktování a hromady dalších změn. Není tedy divu, že si systém iOS 16 poměrně rychle získal nemalou pozornost a přízeň uživatelů.

V seznamu všech nových funkcí systému iOS 16, který je k dispozici na oficiálním webu od Applu, se každopádně objevila poměrně zajímavá zmínka. Konkrétně máme na mysli Web push notifications neboli podpora pro push notifikace z webu, což dodnes na jablečných telefonech zkrátka chybí. Ačkoliv se o příchodu této novinky mluvilo již dříve, stále nebylo jisté, zdali se ji vlastně dočkáme a případně kdy. A nyní už v tom máme naštěstí jasno. Operační systém iOS 16 konečně zpřístupní možnost aktivovat push notifikace z oblíbených webových stránek, které nám pak budou posílat oznámení na systémové úrovni a informovat nás tak o všech novinkách. Podle některých zdrojů se navíc tato možnost otevře nejen pro nativní prohlížeč Safari, ale i pro všechny ostatní.

Bezesporu se tak jedná o pozitivní zprávu s parádní novinkou. Jenže je v tom menší háček. Ačkoliv operační systém iOS 16 pro veřejnost vyjde již letos na podzim, tak z počátku si s push notifikacemi z webu bohužel rozumět nebude. Apple přímo na webu zmiňuje jednu poměrně zásadní skutečnost. Funkce do iPhonů dorazí až v příštím roce. Prozatím není jasné, proč na ni vlastně budeme čekat nebo kdy se jí konkrétně dočkáme. Nezbývá tedy nic jiného, než počkat.

.