Zavřít reklamu

Někdo má sečení trávy na zahradě za relaxaci, někdo za povinné zlo, které je třeba v pravidelných intervalech opakovat. Jednoduchou pomocí je ale v takovém případě pořídit si robotickou sekačku. Neomow X je chytrá a naviguje se za pomocí LiDARu. 

Navigace LiDAR SLAM vytváří podle tvůrců sekačky 3D mapy pro přesnou její navigaci na trávníku. Na rozdíl od technologie RTK s nestabilními signály nebo sekaček založených na nějakém jejich vidění se sníženou přizpůsobivostí, má Neomow X vynikat ve všech podmínkách. Všestrannost sekačky umožňuje efektivně a bez omezení řešit různé scénáře použití, a to vše při zachování stabilního a bezproblémového výkonu.

Při sekání trávy rozích, u keřů a vzdálenějších místech může docházet ke kolísání signálu základnové stanice, což má za následek snížení pokrytí a vynechání sekání v těchto oblastech. Neomow X však zajišťuje komplexní pokrytí každého centimetru trávníku, protože sekačku neruší ani světlo, ani signál. Nabíjecí stanice navíc může být instalována uvnitř i venku. 

Sekačka používá vysoce přesný 360° modul LiDAR k detekci a lokalizaci překážek ve všech směrech a podle toho plánuje možnou alternativní cestu. Přítomny jsou i další senzory, které detekují malé objekty před sekačkou a nárazník, aby nedošlo k poškození sekačky při případné kolizi s pohybujícím se předmětem. Pohon předních kol je pak navržen pro vynikající trakci, manévrovatelnost, zvládnutí svahů (až 24 stupňů), nerovných míst a jinak nerovného terénu. Pneumatiky jsou odolné proti propíchnutí a mají protiskluzový vzorek běhounu, který umožňuje sekačce projíždět i štěrkovými cestami a výmoly. 

Bezkomutátorový motor nabízí prodloužený provoz bez přehřívání. Vyžaduje minimální údržbu a zároveň poskytuje zvýšený výkon a točivý moment, což umožňuje zařízení zdolávat silnější trávu a těžší terén. Pomocí uživatelsky přívětivé aplikace HOOKII upravíte i výšku sečení v rozsahu od 30 mm do 85 mm. To vám umožní přizpůsobit se měnícím se podmínkám trávníku, čehož dosahuje i plovoucí kotouč zajišťující rovnoměrnost. V aplikaci ale budete snadno plánovat samotné sečení, přizpůsobovat si parametry a nastavení sečení tak, aby odpovídalo vašim preferencím a stavu vašeho trávníku. Díky správě více zón můžete také definovat a spravovat různé oblasti. Konektivita funguje přes 4G, Wi-Fi i Bluetooth. 

Kampani na Kickstarteru zbývá do jejího konce ještě hodně přes měsíc, ale už ji podpořila téměř tisícovka budoucích majitelů sekačky. Z původního cíle 50 tisíc dolarů tak mají tvůrci na kontě již milion a půl. Jedná se tedy o jednoznačný hit, a to i přes vyšší pořizovací cenu sekačky, kterou lze nyní v rámci kampaně sehnat za 1 300 dolarů (cca 30 tisíc Kč, plná cena bude 2 400 dolarů). Doručování má začít v prosinci. Více se dočtete zde.

.