Zavřít reklamu

Je zde nový rok a pokud jel pro vás konec toho loňského v úsporném režimu, možná vám utekly mnohé zajímavosti z technologického světa. K tomu vám postačí tento článek, ve kterém najdete vše důležité, abyste byli v obraze. 

Skutečné příběhy uživatelů Apple Watch 

Apple uveřejnil nové video nazvané 911, které vypráví příběhy lidí, kteří v praxi využili unikátních funkcí jejich Apple Watch. Reklama se však nezaměřuje na samotné hodinky, ale právě na tísňová volání skrze hodinky uživatelů, která jsou zde přehrávána z autentického záznamu.

AirPods Pro ve speciální edici 

Stejně jako při oslavě roku Vola v roce 2021, vydal Apple novou speciální edici svých AirPods Pro, která je exkluzivně dostupná na vybraných trzích. Rok 2022 je rokem Tygra a Apple k němu vytvořil AirPody právě s tematickým jeho emotikonem, který je gravírován na jeho nabíjecí pouzdro. Tygr je vyobrazen i na krabičce balení a Apple k němu přidává i 12 tematických červených obálek s dalšími emotikony značící čínský zvěrokruh.

BlackBerry končí s podporou svých smartphonů s vlastním OS

Dnešní iPhony jsou sice jedněmi z nejpopulárnějších smartphonů na trhu, ale kolem roku 2000 to byly především telefony BlackBerry, které se těšily velké oblibě uživatelů. Přestože samotné telefony už společnost nevyrábí delší dobu, dosud pro ně nabízela podporu. A ta nyní končí také. Jedná se o zařízení se systémem BlackBerry OS a BlackBerry 10, na kterých ke 4. lednu už nemusí jít ani základní funkce, jakými jsou hovory, SMS, či příjem mobilních dat. Toto se netýká zařízení s Androidem. 

Čínští dodavatelé 

Zatímco je Apple již dlouhou dobu spojen se společností Foxconn jako jeho primárním partnerem pro montáž produktů, tak se zpráva od The Information podrobně zabývá nově nabytým vztahem Applu s čínskými výrobci elektroniky. Vysvětluje, že Apple zde zvýšil svou závislost na čínských partnerech, a to jak ve snaze snížit náklady, tak i jako jistou „přízeň Pekingu“. Foxconn tak možná brzy nahradí společnost Luxshare.

Urovnání kauzy prohledávání tašek zaměstnanců 

Spor sahá až do roku 2013, kdy si zaměstnanci Apple Storů stěžovali, že musí čekat dalších 10 až 15 minut po skončení jejich směn, aby se mohli podrobit prohlídkám tašek a kontrolám svých osobních věcí v tom ohledu, zda z obchodu něco nevynášejí. Vyšší americký okresní soudce William Alsup udělil předběžný souhlas s vyrovnáním ve výši 29,9 milionů dolarů, které má Apple zaoplatit 14 683 současným a bývalým zaměstnancům, kteří pracovali v 52 prodejnách Applu v Kalifornii od července 2009 do prosince 2015. 

Továrna Foxconnu v jižní indii 

Apple nařídil Foxconnu pozastavit výrobu v indické továrně, dokud nevyřeší problémy s životními podmínkami v tamních ubytovnách. Onemocnělo tam totiž na 259 zaměstnanců, z nichž musela být stovka hospitalizována, a zbylých téměř 17 tisíc pak přerušilo svou práci. Nejméně čtyři různé vládní agentury pak provádějí své vyšetřování pracovních podmínek přímo na místě. Foxconn se hájí tím, že aby pomohl uspokojit poptávku, navýšil výrobu iPhonů příliš rychle, a proto potřeboval mít na místě co nejvíce pracovníků. Ti zde fungovaly bez splachovacích záchodů a se zkaženým jídlem, kdy zde obvykle jednu místnost sdílelo až 30 osob. 

Beats Studio Buds na oslavu nového lunárního roku 

Nejen AirPody ale i sluchátka Beats se dočkala speciální edice, ve které hraje hlavní roli nový rok a Tygr. Červené Beats Studio Buds tak přicházejí se zlatými doplňky, které odrážejí podobu této kočkovité šelmy.

Sluchátka

Tygří AirTag 

A do třetice všeho dobrého. V Japonsku totiž Apple začal prodávat i speciální edici AirTagu, která také samozřejmě odráží nový rok Tygra svým vygravírovaným emotikonem.

Airtag

Reklamy na kvality kamer iPhonů 13 

Apple vydal trojici nových reklam, které ukazují možnosti optiky nejnovějších iPhonů. Detectives ukazuje filmařský režim, Basement cílí na nahrávání videa ve zhoršených světelných podmínkách a Pavel zase vyzdvihuje trojnásobné optické přiblížení iPhonů 13 Pro. I když se jedná o poměrně jednoduché klipy, skutečně chytře ukazují, čeho s iPhony můžete dosáhnout. Podívat se na ně můžete níže.

10 užitečných tipů pro uživatele iPhonů 

Ve videu sdíleném kanálem Apple Support v rámci jeho YouTube kanálu poskytuje společnost užitečné tipy, jak ze svého iPhonu vytěžit maximum. Jedná se např. o připnutí sdíleného obsahu ve zprávách, nebo ukázku gest drag and drop. Video má samozřejmě pomoci především těm, kteří na Vánoce dostali svůj nový iPhone.

.