iWant

Téměř dvě třetiny Američanů používají nějaké Apple zařízení

iWant

Se zajímavým průzkumem přišla americká televizní stanice CNBC. Součástí jejich All-America Economic Survey bylo i několik otázek, které se týkaly vlastnictví nějakého Apple zařízení. Podobný průzkum se konal již po druhé, první byl proveden v roce 2012. Před pěti lety se ukázalo, že přesně 50% uživatelů vlastní nějaký produkt od Applu. Nyní, po pěti letech je toto číslo výrazně vyšší a rozšířenost těchto produktů mezi Američany je podstatně vyšší.

V roce 2012 mělo nějaké Apple zařízení 50% obyvatel s tím, že na průměrnou domácnost vyšlo vlastnictví 1,6 Apple produktu. Pokud vezmeme v potaz počet obyvatel USA a jejich sociální rozložení, jednalo se o velmi zajímavá čísla. Ta z letošního roku jdou však ještě o kus dál. Podle čerstvě zveřejněných výsledků totiž vlastní nějaký Apple produkt téměř dvě třetiny Američanů.

Konkrétně se jedná o 64% obyvatel s tím, že na průměrnou domácnost vychází vlastnictví 2,6 Apple produktů. Jedním z nejzajímavějších údajů je, že v téměř každé demografické skupině je míra vlastnictví nad 50%. A to jak u lidí v předproduktivním, tak u těch v post produktivním věku. Stejná úroveň vlastnictví je i u domácností s velmi nízkým ročním příjmem.

Logicky nejvyšší četnost jablečných produktů je u movitějších osob. 87% Američanů, jejichž roční příjmy přesahují sto tisíc dolarů, vlastní nějaký Apple produkt. V přepočtu na produkt/domácnost to v této referenční skupině odpovídá 4,6 zařízení, oproti jednomu v té nejchudší sledované skupině.

Autoři výzkumu vypověděli, že se jedná o naprosto nevídaná čísla, která nemají obdoby v souvislosti s produkty, jež se pohybují na podobné cenové úrovni, jako ty od Applu. Málokterá značka dokáže přesvědčit zákazníky tak dobře, jako Apple. Proto se jejich produkty objevují i u sociálních skupin, pro které je nákup nového iPhonu poměrně nezodpovědným krokem. Průzkumu se zúčastnilo přes 800 Američanů během letošního září.

Zdroj: 9to5mac