Zavřít reklamu

Jednou z výhod (a samozřejmých součástí) našich Apple zařízení je možnost sledování obsahu na jejich displejích v horizontální i vertikální poloze. Každý z nás s touto funkcí zachází jinak – někdo dává přednost prakticky neustálému vertikálnímu zobrazování, někomu zase vyhovuje změna zobrazení v závislosti na tom, v jaké poloze svůj iPhone drží. Funkce automatického otáčení je zajisté velmi užitečná, umí být ale také otravná. Právě to je důvod, proč Apple umožňuje uživatelům pouhým klepnutím na ikonku zámečku v Ovládacím centru automatické přetáčení orientace displeje deaktivovat.

Funkce automatického přetáčení displeje funguje na iPhonu opravdu skvěle a její odezva je okamžitá. Přetočíte iPhone do horizontální polohy, mírně ho nakloníte – a zobrazení se okamžitě přepne do horizontálního režimu. Stejně rychle pracuje změna na vertikální zobrazení. Tato rychlost ale může být na obtíž ve chvílích, kdy zobrazení obsahu na displeji svého iPhonu přetáčet nechcete. K nechtěnému automatickému přetočení orientace displeje může dojít velice snadno. Někdo tyto záležitosti vůbec neřeší a zámek orientace na výšku nezapíná, někdo (jako třeba já) ho naopak má zapnutý neustále. Nic mezi tím ale neexistuje – pokud máte zámek orientace zapnutý a chcete zobrazení svého displeje změnit, musíte nejprve zámek odemknout v Ovládacím centru.

Nejnovější jailbreak tweak s názvem ConfirmRotate dává uživatelům mnohem větší kontrolu nad tím, co se bude dít v souvislosti se změnou orientace displejů jejich smarpthonů. Jak název napovídá, funguje ConfirmRate na principu potvrzení dalších akcí těsně předtím, než dojde k automatickému přetočení. Uživateli se zobrazí zpráva, ve které může potvrdit, zda chce skutečně orientaci displeje změnit. Jedná se o drobné, ale velmi užitečné vylepšení, které uživatelům nepochybně usnadní život.

Po instalaci tohoto tweaku najdou uživatelé příslušné možnosti přizpůsobení v Nastavení. Zde mohou tweak jako takový aktivovat, zvolit možnosti zobrazování oznámení, nastavit možnosti přepínání do vertikálního zobrazení, zrušit aktivaci zámku orientace nebo třeba nastavit, na které aplikace se tweak nebude vztahovat.

Nainstalovat ho mohou majitelé iOS zařízení s jailbreakem a operačním systémem iOS 11, 12 nebo 13.

.