Zavřít reklamu

V případě, že si pořídíte Apple Watch, tak si po prvním zapnutí musíte projít různými základními nastaveními, díky kterým si můžete jablečné hodinky přizpůsobit tak, aby vám co možná nejvíce vyhovovaly. Mezi jednu z hlavních možností personalizace patří nastavení toho, na které ruce je nosíte – podle toho hodinky rozpoznávají určité pohyby a jednoduše jsou pro všechny funkce schopné detekovat, na které ruce se nachází. Některým uživatelům však nemusí vyhovovat pozice digitální korunky – pokud si totiž hodinky dáte na pravou ruku, tak je digitální korunky otočena směrem doprava, což nemusí být praktické. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak lze orientaci hodinek a hlavně pozici digitální korunky změnit.

Jak na Apple Watch změnit orientaci hodinek a pozici digitální korunky

Pokud chcete na vašich Apple Watch změnit orientaci anebo pozici digitální korunky (vlevo či vpravo), tak tak můžete učinit jak na vašich Apple Watch, tak na iPhonu v aplikaci Watch. V tom prvním případě přejděte na hodinkách do nativní aplikace Nastavení, kde se přesuňte do sekce Obecné. Zde poté stačí rozkliknout možnost Orientace, kde už se nachází možnost změny zápěstí, na kterém hodinky nosíte, společně s pozicí digitální korunky. V případě, že chcete tuto změnu provést na iPhonu, tak se přesuňte do aplikace Watch, kde se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky. Poté sjeďte níže a rozklikněte možnost Obecné, kde klepněte na Orientace. Zde už lze zápěstí, na kterém hodinky nosíte, změnit, stejně jako pozici digitální korunky.

Ideální nastavení, pokud nosíte Apple Watch na pravé ruce

Vzhledem k tomu, že se hodinky většinou nosí na levé ruce, tak Apple své hodinky tomuto nepsanému pravidlu přizpůsobil. Pokud tedy nosíte Apple Watch na levé ruce, tak máte ve výchozím nastavení digitální korunku napravo nahoře. Pokud si Apple Watch dáte na pravou ruku, tak se bude digitální korunka stále nacházet vpravo nahoře, což je velmi nepraktické. V tomto případě si ale můžete hodinky otočit „vzhůru nohama“ a v nastavení změnit pozici digitální korunky vlevo. Díky tomu se otočí displej a digitální korunka se bude nacházet vlevo dole, což je rozhodně o dost přirozenější. Pokud byste tuto změnu neprovedli, tak byste museli Apple Watch namísto ukazováčkem ovládat palcem, anebo „přes ruku“.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.