Zavřít reklamu

Apple Watch jsou primárně stavěny tak, aby je měl uživatel na levé ruce s tím, že digitální korunka se bude nacházet v pravé horní části hodinek. Pro tuto volbu se Apple rozhodl z jednoduchého důvodu – lidé ve většině případech nosí hodinky na levé ruce a umístění digitální korunky v pravé horní části pak poskytuje nejjednodušší ovládání. Uživatelé jsou ale samozřejmě různí a existují jedinci, kteří chtějí Apple Watch nosit na pravé ruce, popřípadě kteří chtějí mít digitální korunku na druhé straně. Ve skutečnosti existují čtyři různé způsoby, jak si můžete Apple Watch na ruce nasadit a ve všech případech je nutné, abyste o tom vašim Apple Watch dali vědět.

Jak na Apple Watch změnit jejich orientaci a pozici digitální korunky

Rozhodnete-li se pro jiný způsob nošení Apple Watch, tak o tom systému musíte dát vědět z několika důvodu. Prvním je, že po otočení jablečných hodinek budete mít samozřejmě displej vzhůru nohama. Druhým důvodem pak je, že hodinky mohou při zvednutí zápěstí směrem nahoru špatně vyhodnotit pohyb a nerozsvítil displej. Za třetí pak se špatně nastavenou orientací riskujete, že EKG na Series 4 a novějších bude poskytovat nepřesné a nepravdivé výsledky. Pro změnu orientace vašich Apple Watch je tedy nutné postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže, kde najděte a rozklikněte sekci Obecné.
  • Pak opět přejeďte dolů a rozklikněte řádek s názvem Orientace.
  • Nakonec už si jen zvolte, na které ruce Apple Watch nosíte, a kde máte digitální korunku.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné změnit orientaci vašich jablečných hodinek. Jak jsem zmínil výše, tak naprosto ideální je, když Apple Watch budete nosit na levé ruce, s čímž Apple jednoduše počítal při výrobě. Při takovém nošení je tedy nastaveno, že nosíte hodinky na levém zápěstí, a že je digitální korunka napravo. Při jakémkoliv jiném způsobu nošení Apple Watch tedy pomocí výše uvedeného postupu proveďte změnu. Na závěr jen dodám, že Apple samozřejmě nijak nediskriminuje jedince, kteří raději nosí hodinky na pravé ruce. Při prvním nastavení vám ihned dá systém na výběr, na které ruce chcete hodinky nosit – pouze je nutné si vybrat umístění digitální korunky.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.