Zavřít reklamu

Světově proslulá a jedna z nejvlivnějších hudebních kapel The Beatles z anglického Liverpoolu bude od Štědrého dne k dispozici ke streamování. Po dlouhém čekání si mohou fanoušci této rock’n’rollové kapely a uživatelé streamovacích služeb v jednom vychutnávat chytlavé texty a užívat si jedinečné atmosféry, která změnila svět, od letošního 24. prosince.

Mimo Apple Music bude streamování The Beatles přístupné i na Spotify, Google Play, Tidal a také na Prime Music od Amazonu. „Brouci“ se neobjeví pouze na Pandoře, která funguje v rámci jiných smluv (u nás ale ani není dostupná), a Rdiu. To ovšem v těchto dnech – po koupi právě Pandorou – končí.

Oproti Taylor Swift, jejíž nejnovější album se objevilo pouze na placených službách jako Apple Music, bude streamování The Beatles dostupné i pro bezplatné formy jednotlivých služeb, jako je Spotify. Z toho, že se na streamovací služby nyní chystají i jinak často konzervativní The Beatles, lze poznat jasný krok kupředu, jakým se hudební průmysl vyvíjí. Streamování hudebních počinů je budoucností tohoto průmyslu a velcí hráči v této oblasti si to moc dobře uvědomují.

Je samozřejmé, že poslech této kapely se dá zajistit i na dalších bezplatných internetových službách. Typickým příkladem je YouTube, který obsahuje opravdu spousty materiálů z rukou těchto liverpoolských fenoménů, ale přítomnost na Apple Music nebo Spotify jistě potěší další miliony fanoušků.

Zdroj: Re/code
.