Zavřít reklamu
iWant

The Elder Scrolls míří na iPhone – epické RPG dorazí v září

iWant

Poslední dva dny probíhá letošní ročník veletrhu E3 a jak již bývá zvykem, postupně si své hlavní konference odbudou všichni velcí hráči v herním průmyslu. Majitele iPhonů a iPadů by mohla zaujmout část včerejší (resp. noční) konference vydavatelského domu Bethesda. Kromě novinek typu Fallout 76 a nového TES VI se objevila také mutace The Elder Scrolls na mobilní zařízení. Jmenuje se Blade a bude k dispozici zdarma, od 1. září letošního roku.

Níže se můžete podívat na krátkou výseč z prezentace, na které Todd Howard The Elder Scrolls Blades představuje. Jedná se o Free-to-play RPG s online prvky, které bude možné hrát jak na iPhonech a iPadech, tak na ostatních smartphonech a všech dalších velkých herních platformách. Jde o klasické RPG z 1. osoby, které v sobě bude kombinovat několik herních prvků.

Z prezentace je patrné, že zde bude režim tzv. nekonečného dungeonu (tedy klasické rogue-like rpg), multiplayerová aréna a samotný příběhový režim. Co se příběhu týče, vžijete se do role člena elitní královské gardy zvané Blades (fanoušci hlavní série zcela jistě vědí), který se vrátil z exilu aby ve své domovině plnil zajímavé úkoly. Součástí hry bude i budování vlastního města, které bude hráči „patřit“. V tomto ohledu se zde objeví různé sociální prvky jako možnost navštěvovat města jiných hráčů apod.

Z ukázek je jasně patrné, že zde budou minimálně dvě herní měny. Můžeme se tedy připravit na klasický „freemium“ model. Otázkou zůstává, do jaké míry bude Bethesda se svým monetizačním modelem agresivní. Na videu si můžete prohlédnout nějaké záběry ze hraní, zajímavostí je plná kompatibilita hry s klasickým vertikálním držením telefonu. To u podobných titulů rozhodně není obvyklé. Hru je možné už nyní předregistrovat v App Store, nebo se zaregistrovat na webu hry a dostat tak nějaké bonusy navíc a možnost předběžného přístupu do hry.

Zdroj: YouTube, Bethesda