Zavřít reklamu

Na konci minulého týdne jsme vás informovali o tom, na kolik dolarů si ročně přijde šéf Applu Tim Cook. Ten se rozhodně špatně nemá, jelikož se jeho mzda skládá z hned několika složek, které rozhodně stojí za to. K samotnému základu ve výši tří milionů dolarů totiž musíme přičíst nejrůznější bonusy a prémie. Například v loňském roce Cookovi takzvaně „cinklo“ na účtě 15 milionů dolarů, jelikož ještě obdržel dalších 12 milionů v podobě bonusu. Aby toho nebylo málo, firma mu také dala akcie v hodnotě 82,35 milionů dolarů. Pro tentokrát ale nechme akcie akciemi a pojďme se podívat i na ostatní představitele Applu.

Tim Cook si nevydělá nejvíce

Pravděpodobně mnoho z vás ani nepřekvapí, že je Tim Cook nejlépe placeným zaměstnancem Applu. Mějte ale na paměti jednu věc – tentokrát nebereme v potaz akcie, ale naopak se zaměřujeme pouze na základní mzdy a prémie. Pojďme se na to tedy rovnou podívat. Jako první kandidát se nabízí finanční ředitel společnosti Luca Maestri, který na tom rozhodně špatně není. Ačkoliv jeho základní mzda činí „pouhý“ milion dolarů, tak je nutné připočítat nemalé bonusy. Celkově si tak CFO přišel na 4,57 milionů dolarů za rok 2020. Zajímavostí je, že na stejné peníze si přišly i další tváře Applu – Jeff Williams, Deirdre O’Brien a Kate Adams.

Na rozdíly nenarazíme ani v případě vyplacených akcií. Každý ze čtyř zmiňovaných viceprezidentů si totiž přišel na dalších 21,657 milionů dolarů v podobě zmiňovaných akcií, které samozřejmě mohou růst na ceně. Mzda těchto předních tváří byla za rok 2020 stejná, a to z prostého důvodu – všichni naplnili požadované plány a dosáhli tak na stejné odměny. Kdybychom vše sečetli, tak zjistíme, že si čtveřice přišla (dohromady) na 26,25 milionů dolarů. Ačkoliv se jedná o naprosto úžasné číslo a pro mnohé o nepředstavitelný balík peněz, tak na šéfa Applu to stále nestačí. Ten je na tom totiž skoro čtyřikrát lépe.

.