Zavřít reklamu

WWDC20 je tady. Hned na začátku jsme se dočkali monologu Tima Cooka, který v naprosto prázdném divadle v Apple Parku promluvil o dvou největších věcech, které se v dnešní době dějí – koronavirus a zabití George Floyda, respektive „hnutí“ Black Lives Matter. Tento incident rozpoutal obrovské nepokoje na území nejen Spojených států, což poukázalo na obrovské problémy s rasismem.

Apple
Zdroj: Apple

Kromě toho Cook informoval o tom, že Apple chystá vytvořit speciální kemp pro programátory tmavé pleti. Následně se šéf Applu zaměřil na koronavirovou krizi, která nás sužuje již od začátku letošního roku. V tomto směru Cook poděkoval všem zdravotníkům a dobrovolníkům, kteří denně riskují své životy a čelí nákaze doslova v první linii. Za jejich vyčerpávající práci si vysloužili upřímné a pokorné poděkování. U koronaviru ještě chvíli zůstaneme. Pandemie totiž poukázala na důležitost moderních technologií. Není pochyb o tom, že se Apple na tomto přímo podílel a doslova spojoval jablečné uživatele po celé zeměkouli. Pro příklad si můžeme uvést služby jako iMessage či FaceTime, na které se řada lidí denně spoléhá.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Jo, mel tam plno libivych kecu, progresivista zijivi v Ivory tower, mimo realitu, kaze pro nej hloupym rasistickym belochum, jak mohou za chyby predku stare vece nez 100 let. Debil Cook.

celý text

Čtěte více.