Zavřít reklamu

Po delší než obvyklé pauze jsme se konečně dočkali! Tim Cook před několika málo okamžiky zahájil první letošní keynote, během které bychom se měli dočkat představení celé řady zajímavých novinek. Než se však k dlouho očekávaným produktům dostaneme, pojďme se podívat, čím zajímavým Cook letošní první keynote uvedl.

Keynote uvedla již tradiční videomontáž, během které jsme měli možnost se podívat do jarních zahrad Apple Parku. Následně vystoupil Tim Cook, který všechny diváky přivítal. V první řadě Cook oznámil, že je společnost uhlíkově neutrální co se všech kanceláří týče a do konce roku by měl být tento milník dosažen i výrobními závody a vývojovými centry. Cook o ekologii jakožto jedním z hlavních pilířů společnosti mluvil i s ohledem na recyklaci a snahu o šetrný přístup k životnímu prostředí.

Z ekologie se přesunul k Apple Card, která nově umožní sdílet jedni platební kartu více uživateli v domácnosti, v rámci programu Apple Card Family. Další na řadě byla aplikace Apple Podcasts, která má za sebou velmi bohatou historii. Nyní přichází zcela nová aplikace s kompletně předělanou nabídkou a možnostmi uživatelského rozhraní, mezi které patří například nová funkce kanálů a předělaná funkce objevování. Apple se také rozhodl aplikaci Podcast monetizovat a platící uživatelé si budou moci užívat některé výhody a funkce navíc.

Co se týče iPhonů, Cook zmínil především úspěšnou poslední generaci, která se nyní dočkala zbrusu nové barevné varianty – fialové! Tu bude možné předobjednat již od pátku, s dostupností od 30. dubna.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více