Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi čtenáře, kteří již vyšli ze školy a plně se věnujete práci či podnikání, tak mi rozhodně dáte za pravdu, že je velmi jednoduché vyjít ze cviku a přestat se něčemu učit. V zaměstnání se často naučíme jen pár různých postupů, které jsou potřeba znát, a poté už vše jede automaticky. Postupem času se kvůli tomu váš mozek „otupí“ a různé činnosti se tak mohou stát o mnoho složitějšími, například oc se týče pamatování či koncentrování. Jestliže chcete váš mozek i nadále procvičovat, tak k tomu můžete využít různé aplikace – žijeme přece v moderní době. V tomto článku se na 5 takových aplikací podíváme.

NeuroNation

Aplikace NeuroNation dokáže posílit váš mozek na hned několika různých frontách – konkrétně pamatování, koncentrace a reakční doba. Jakmile aplikaci poprvé spustíte, tak vám bude předložen jakýsi kvíz, pomocí kterého aplikace zjistí, která část vašeho mozku je nejslabší. Podle výsledku vám poté samozřejmě budou přiřazovány úlohy, aby došlo ke zlepšení. V rámci NeuroNation nechybí nespočet různých cvičení, která však připomínají spíše hry, tudíž se při procvičování rozhodně budete také bavit. Některé hry jsou k dispozici zdarma, ty další si však budete muset zaplatit. Z aplikace můžeme zmínit například tzv. NeuroBoosters, což jsou malá cvičení, která vám pomohou přenést se přes stresující den. Po zaplacení předplatného získáte přesnější a personalizovanější cvičení, která se přesně přizpůsobí potřebám vašeho mozku.

Aplikaci NeuroNation stáhnete zde

Elevate

Další skvělou aplikací, kterou mimo jiné Apple vyhlásil jakožto aplikaci roku, je Elevate. Jedná se o speciální program pro procvičování mozku, díky kterého se budete lépe soustředit, získáte lépe komunikovat, rychleji provádět rozhodnutí, anebo se můžete třeba také zlepšit v matematice, apod. Každému uživateli aplikace nabídne mozkové cvičení, které je složené přesně na míru. Postupem času se samozřejmě tato cvičení obměňují, aby postupně došlo k ještě lepším výsledkům. Čím více budete aplikaci Elevate využívat, tím lépe se budete schopni rozhodovat v kritických situacích, dále budete produktivnější, silnější a sebevědomější. Uživatelé, kteří pravidelně po delší dobu aplikaci používali alespoň třikrát týdně, vykazují velké zlepšení. Je samozřejmě jen a jen na vás, jak moc budete aplikaci Elevate využívat. Samozřejmě, čím více, tak tím lépe pro vás, jelikož pocítíte ještě větší zlepšení.

Aplikaci Elevate stáhnete zde

Train Your Brain

Pokud se rozhodnete pro využití aplikace Train Your Brain, tak získáte jednoduchou a zábavnou možnost, pomocí které můžete trénovat svůj mozek. V rámci Train Your Brain na vás čeká hned několik různých her, které vám pomohou ke zlepšení paměti, a to velmi zábavnou formou. Posílit můžete jak krátkodobou, tak dlouhodobou paměť. Každá hra v rámci Train Your Brain nabízí hned několik úrovní, tudíž se můžete neustále posouvat dál a trénovat intenzivněji. Kromě toho se v těchto úrovních můžete podívat také na své skóre, takže jediným pohledem zjistíte, zdali se zlepšujete. Train Your Brain je aplikací určenou především pro seniory, kteří mají problémy s pamětí, avšak rozhodně bude bavit o mladší generace. Zmíněná aplikace je opravdu dobře a jednoduše zpracována, o to více vás bude bavit. Aplikace Train Your Brain je k dispozici zcela zdarma, zaplatíte si pouze jedině tehdy, pokud budete chtít odstranit reklamy.

Aplikaci Train Your Brain stáhnete zde

Memory Match

Jestliže sháníte aplikaci, která se primárně postará o zlepšení vašeho „pamatováka“, tak je přesně pro vás určená ta s názvem Memory Match. V této aplikaci, potažmo hře, budete jednoduše hledat dvojici stejných obrázků – zkrátka a jednoduše na styl klasického pexesa. V Memory Match se budete postupně prodírat jednotlivými úrovněmi, za které získáte počet hvězdiček v závislosti na tom, jak moc dobře jste si vedli. Využít můžete hned několika různých předpřipravených úrovní, nechybí však ani možnost pro vytvoření vlastní úrovně. V takové vlastní úrovni si můžete sami zvolit, kolik karet se bude na hracím poli objevovat, kromě toho si můžete nastavit také tematiku karet, tedy například zvířata, hudební nástroje a další. Nejedná se o bůhvíjak propracovanou aplikaci pro komplexní procvičení mozku, avšak pro zlepšení pamatování se jedná o skvělou možnost. Navíc k tomu je Memory Match naprosto parádní, pokud jste ve stresu a chcete se uklidnit.

Aplikaci Memory Match stáhnete zde

Lumosity

Aplikace Lumosity je svým způsobem podobná aplikaci NeuroNation, na kterou jsme se podívali v úvodu tohoto článku. Po prvním spuštění si musíte projít úvodním testem, ve kterém Lumosity zjistí, jak na tom, co se mozku týče, jste. Na konci tohoto testu si potom můžete prohlédnou výsledky a také porovnání s ostatními uživateli aplikace ve stejné věkové úrovni. Každý den získáte zdarma přístup ke třem základním základním cvičením. Tyto hry se každým dnem mění, každopádně během jednoho dne si tyto hry můžete zahrát kolikrát chcete. Nejlepší funkce Lumosity jsou však k dispozici pouze předplatitelům. Jestliže si chcete sem tam procvičit mozek, tak vám bude verze zdarma dostačovat, jestliže ale chcete získat personalizovaný trénink přesně pro váš mozek a jde vám o markantní zlepšení, budete potřebovat právě premiovou verzi. Vyzkoušet si ji můžete zdarma na dva týdny, až poté se můžete rozhodnout, zdali si aplikaci Lumosity opravdu předplatíte.

Aplikaci Lumosity stáhnete zde

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.