iWant

Vyšly první veřejné bety iOS 12, macOS Mojave a tvOS 12

iWant

Přesně po třech týdnech uzavřeného testování v rámci vývojářských programů a dvou betaverzích, vydává dnes Apple první veřejné beta verze svých nových systémů iOS 12, macOS Mojave a tvOS 12. Novinky všech tří systémů si tak může vyzkoušet kdokoliv, kdo se přihlásí do beta programu a zároveň vlastní kompatibilní zařízení.

Pokud tedy máte o testování iOS 12, macOS 10.14 nebo tvOS 12 zájem, pak se na stránkách beta.apple.com přihlaste do testovacího programu a stáhněte si potřebný certifikát. Po jeho instalaci a případném restartu zařízení můžete aktualizovat na nový software v nastavení systému, v případě macOS pak skrze příslušnou záložku v Mac App Store.

Mějte však na paměti, že se stále jedná o bety, jež mohou obsahovat chyby a nemusí v nich vše fungovat korektně. Apple proto nedoporučuje systémy instalovat na primární zařízení, která používáte denně a potřebujete je k práci. V ideálním případě byste měli betaverze instalovat na sekundární iPhony, iPady a Apple TV. Systém macOS pak můžete snadno nainstalovat na oddělený svazek na disku (viz návod).

Jestliže budete chtít po čase přejít zpět na stabilní verzi iOS 11, pak stačí postupovat podle pokynů v našem článku.