Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Adobe spouští aplikaci Photoshop Camera pro iPhone

Společnost Adobe, která stojí například za programy jako Photoshop, Illustrator, InDesign, se dnes světu pochlubila s novou speciální aplikací. Slyšeli jste už někdy o Photoshop Camera? Jedná se o parádní nástroj, jež je dostupný pro jablečné telefony a dokáže nahradit nativní aplikaci Fotoaparát. Po osmiměsíčním beta testování se aplikace osvědčila a konečně se dostala mezi veřejnost. A co vůbec nabízí a jaké jsou její výhody?

Stejně jako ostatní programy třetích stran, které slouží pro nahrazení Fotoaparátu, i tento se odlišuje především v dostupných filtrech. Aplikace totiž nabízí více než 80 nejrůznějších efektů, se kterými můžete rovnou fotit, nebo je do fotografií přidat až v postprodukci. Photoshop Camera se navíc pyšní speciálními filtry. Ty byly inspirovány těmi nejrůznějšími umělci a influencery, mezi kterými nechybí například velice populární zpěvačka Billie Eilish. V případě této aplikace hraje obrovskou roli umělá inteligence. Abyste dokázali fotit co možná nejkvalitnější snímky, tak ihned po zmáčknutí spouště dochází k automatickému vylepšení světla a ostrosti. V případě skupinových selfie navíc aplikace dokáže sama identifikovat jednotlivé subjekty a následně tak eliminuje efekt zkreslení.

Twitter testuje reakce na příspěvky

V dnešní moderní době máme k dispozici hned několik sociálních sítí. Pravděpodobně největší popularitě se bezpochyby těší Facebook, Instagram, Twitter a TikTok, kde každou sekundu dojde k přidání hned několika příspěvků. Jak se navíc nyní ukázalo, Twitter se chystá okopírovat jednu z nejpopulárnějších funkcí Facebooku. Na tento fakt poukázalo reverzní inženýrství, které zkoumalo kód sítě. A o co se konkrétně jedná? Je dost možné, že se na Twitteru již brzy dočkáme hned několika různých reakcí. Právě Facebook využívá tento koncept, kdy my jako uživatelé, máme možnost na příspěvky reagovat hned několika způsoby, mezi které mimo Liku patří například srdíčko a ostatní emotikony. Na tuto novinku novinka poukázala Jane Manchun Wongová. Jakých emotikonů bychom se v případě Twitteru měli dočkat si můžete prohlédnout v níže přiloženém tweetu.

Apple zveřejnil harmonogram pro WWDC 2020

Již brzy se konečně dočkáme letošní první jablečné konference, která bude kompletně virtuální. Při příležitosti této události se dočkáme představení nových operačních systémů v čele s iOS 14 a dokonce se hovoří o odhalení nových ARMových procesorů, jež se postarají o výkon budoucích MacBooků, a redesignového iMacu. Dnes nám navíc Apple skrze tiskovou zprávu poskytl bližší informace. Hlavní událost bude vysílána živě přímo z kalifornského Apple Parku v pondělí 22. června v 19 hodin středoevropského času. Tady ale událost nekončí a jak je tomu už zvykem, akce bude pokračovat ještě po celý týden. Cupertinská společnost si pro vývojáře připravila více než 100 nejrůznějších přednášek a workshopů, které budou věnovány především programování. Letošní konferenci WWDC můžete sledovat zdarma hned několika způsoby. Živé vysílání bude dostupné skrze oficiální web společnosti, Apple Developer, YouTube a aplikaci Keynote na Apple TV.

Apple WWDC 2020
Zdroj: Apple

Darkroom dostal nového správce alb

Jablečné telefony a tablety jsou velice spolehlivé a výkonné, což jim umožňuje například upravovat fotky či videa přímo na zařízení. Obrovské popularitě se těší například aplikace Darkroom, která je v případě fotografií pravou rukou pro řadu jablíčkářů. Tato aplikace se dnes navíc dočkala nové aktualizace a přišla s parádní novinkou. Do Darkroomu totiž zavítal správce alb, pomocí kterého mohou uživatelé nově ušetřit spoustu času. Tento správce umožňuje kompletní správu vašich alb, aniž byste museli přecházet do nativní aplikace Fotky. Pokud jste totiž doposud chtěli jakkoliv upravit vaši kolekci, museli jste Darkroom opustit, přejít do Fotek a případně vytvořit album (složku) a následně jste až mohli přesunout fotky. To se naštěstí stává minulostí a ode dneška můžete vše řešit přímo skrze Darkroom. Aplikace je dostupná zdarma, ale její klíčové funkce jsou zpoplatněny na bázi předplatného. Plnou verzi s názvem Darkroom+ si můžete pořídit hned několika způsoby. Buďto zaplatíte 1 290 korun a nadále se nebudete muset o nic starat, nebo se rozhodnete pro model předplatného, které vás vyjde na 99 korun měsíčně, nebo 499 korun ročně.

Darkroom Správce alb
Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

    Ano a protože se v této rubrice věnujete všemu, co se týká Applu, tak titulek článku se týká twitteru, aby to mohli všichni ignorovat. Přijde vám to jako normální? Proč jste to nenechali, jak to bylo předtím, kdy se to jmenovalo hlavní události?

celý text

Čtěte více