Zavřít reklamu

Twitter přijde s nálepkami a představil „Dashboard“ pro firmy, čeští vývojáři vydali aplikaci pro výuku angličtiny a do App Storu dorazila perfektní aplikace pro přehled o svátcích. V pořadí již 26. Týden aplikací je tady.

Novinky ze světa aplikací

Obrázky na Twitteru dostávají nálepky, které se chovají jako hashtagy (27. 6.)

Twitter rozšiřuje své možnosti práce s obrazovým obsahem, a to tak, že sdílené obrázky lze nyní obohatit o nálepky. Zezačátku jsou jich dostupné stovky a jsou mezi nimi jak standardní Unicode emotikony, tak i původní tvorba Twitteru. Mezi nálepkami se uživatel zorientuje díky kolekcím spojeným s určitým obdobím nebo událostí. Navíc se ale nálepky chovají stejně jako hashtagy. To znamená, že klepnutí na nálepku v publikovaném tweetu odhalí seznam všech tweetů na sociální síti, které danou nálepku obsahují.

Stejně jako je tomu u většiny novinek na Twitteru, také nálepky se budou rozšiřovat postupně v horizontu několika týdnů.

Zdroj: The Verge

Twitter představil další statistickou aplikaci, Dashboard (28. 6.)

Před týdnem Twitter představil aplikaci Engage“ pro uživatele Vine se zájmem o statistiky spojené s jejich účtem. O pár dnů později Twitter přišel i s další aplikací podobného typu, tentokráte ale prý určenou spíše pro firemní účty. Aplikace se jmenuje „Twitter Dashboard“ a Twitter ji na svém blogu charakterizuje následovně:

„Majitelům firem podává jasný přehled o tom, co se o jejich firmě říká, dává jim možnost nastavit čas zveřejnění tweetů a nabízí obraz toho, jak si jejich Twitter vede.“

Svým uživatelským prostředím je Dashboard velice podobný Twitteru. Stejně jako on je rozdělen do několika záložek, z nichž v jedné se zobrazují tweety spojené se účtem daného uživatele, v další statistiky a další obsahuje nástroje pro nastavení času vydání tweetu a seznam šablon.

„Twitter Dashboard“ je dostupný jako aplikace i webová služba, obě ale mohou v současnosti používat pouze američtí uživatelé.

Zdroj: MacStories

Nové aplikace

Učte děti anglicky s Interactive Alphabet

[su_youtube url=“https://youtu.be/grXKaBNff88″ width=“640″]

Erich Nivea, nezávislé české vydavatelství, které má za cíl publikovat edukační elektronické knihy a aplikace pro děti, přišlo se svým prvním titulem nazvaným Interactive Alphabet. Jedná se o aplikaci pro iPad,  která chce malé děti učit angličtinu, a to co nejpřirozenějším a nejpříjemnějším způsobem. Aplikace není přímo určena pro český trh, ale pražští vývojáři by se s ní přesto rádi prosadili i na domácím trhu.

Co se týče metod výuky, Interactive Alphabet sází na dětskou zvídavost a skrze interaktivní obrázky jim anglicky ukazuje, co je co. K dispozici je vždy název dané věcí i krátká a jednoduchá charakteristika v angličtině.

Interactive Alphabet můžete z App Storu stahovat za 4,99 €.

Díky nové aplikaci budete mít dokonalý přehled o svátcích

Svátek_cz
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Zapomínáte-li na svátky svých přátel a blízkých, jistě oceníte aplikaci, díky které budete mít o svátcích přehled. Jednou takovou aplikací je novinka s příhodným názvem Svátek (ČR). Ta splňuje vše, co se od moderní aplikace očekává a chyby se na ní hledají jen těžko. Aplikace má moderní a jednoduchý design, přehledný widget do Oznamovacího centra i tzv. „komplikaci“ pro Apple Watch. Kdo má dnes svátek tedy uvidíte při pohledu na obrazovku zamčeného iPhonu i přímo na ciferníku svých Apple Watch.

Svátek (ČR) pořídíte v App Storu euro.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

Diskuze k článku

    Aplikace Svátek má zrovna u dnešního jména chybu – Radomir místo Radomír. Je tam takových nedostatků víc?

    Dobrý den,
    „Radomir“ byla smutná náhoda :( Ráno jsem si toho všiml a v databázi jsem to opravil… podobných chyb bylo 6 a vznikly při převodu databáze svátků z SQLite do plist formátu (pro Apple Watch).
    Aktualizace momentálně čeká na schválení a měla by být během pár dnů venku. Dále aktualizace opravuje jedno zobrazení „komplikací“ na Apple Watch, které se v aktuální verzi nenačte a zůstane prázdné…
    Za chybu se omlouvám… Dnes jsem ještě jednou prošel všechna jména a snad již tam žádná chyba není.

celý text

Čtěte více