Zavřít reklamu

Parallels Desktop si již rozumí s macOS Sierra, Microsoft vydal nástroj pro přechod z Evernotu na OneNote, Instagram se inspiruje Snapchatem, Twitter přichází s lepší správou obsahu zobrazovaného v Timeline a do App Storu přichází logická hra Deus Ex GO. Čtěte 33. Týden aplikací

Novinky ze světa aplikací

Vyšly Parallels Desktop 12 s podporou pro macOS Sierra a možností si na Macu zahrát Overwatch (17. 8.)

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Už dvanáctá verze programu pro paralelní spuštění operačního systému Windows v OS X (resp. macOS) přináší především podporu pro macOS Sierra a celkové zrcychlení. Bude ale obsahovat také nové schopnosti, jako je plánování záloh a aktualizací Windows nebo nastavování specifického chování windowsových programů. Lépe by měla fungovat integrace prohlížeče Edge, Outlooku, Office 365 a Xbox podpora. Zajímavé také je, že vývojáři stojící za Parallels navázali spolupráci s Blizzardem a Parallels Desktop 12 tak nabídne „zváštní podporu“ pro hru Overwatch.

Spolu s Parrallels Desktop 12 byla představena také nová aplikace Parallels Toolbox. Ta se projeví jako roletové menu v systémové liště macOS nabízející lepší přístup k určitým funkcím, např. pořizování snímků obrazovky, nahrávání obrazovky a zvuku, konverzi a stahování videa a zamykání obrazovky.

Noví uživatelé si budou moci Parallels Desktop 12 zakoupit od 23. srpna za 79,99 dolarů (roční předplatné 99,99 dolarů pro edice Business a Pro), uživatelé desáté a jedencté verze mohou na novou přejít už nyní za 49,99 dolarů.

Parallels Toolbox je dostupný za 10 dolarů ročně samostatně, nebo jako součást licence pro Parallels Desktop 12.

Zdroj: MacRumors

Microsoft vydal nástroj pro snazší migraci z Evernotu na OneNote (18. 8.)

V červnu Evernote představil nový ceník předplatných a s ním i omezení pro neplatící uživatele. Od té doby mnozí hledají alternativu, kterou často bývá právě OneNote od Microsoftu. Microsoft nyní představil nástroj, kterým chce na své servery získat ještě více uživatelů. Jmenuje se OneNote Import Tool a zajištuje snadnou migraci všech poznámek z Evernote na službu Microsoftu. Stačí aplikaci nainstalovat, povolit jí lokalizovat zápisníky Evernotu, přihlásit se do Microsoft účtu a stisknout tlačítko „Importovat“. 

Software je zdarma stažení z webu Microsoftu a k dostání je pro Windows i OS X (macOS).

Zdroj: MacRumors

Instagram si znovu vypůjčil novou funkci od Snapchatu (18. 8.)

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Facebook pokračuje v otevřeném implementování funkcí Snapchatu do Instagramu. Na začátku tohoto měsíce to byly „Stories“, nyní „Events“. Novinka se nachází v sekci „Prozkoumat“ a na základě preferencí daného uživatele sdružuje a nabízí mu obrázky a videa z určitých událostí, jako jsou koncerty nebo sportovní akce. Obdobná funkce Snapchatu se jmenuje „Live Stories“.

Zdroj: MacRumors

Twitter představil „Quality Filter“ pro skrývání urážek (18. 8.)

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Urážlivé a útočné příspěvky patří na Twitteru k nejčastějším. Twitter se nyní pokouší eliminovat alespoň ty, které se dostanou až k očím jejich adresátů. V nastavení notifikací (které bude jedním klepnutím dostupné přímo ze záložky „Oznámení“) přibude nový filtr. Tento „Quality filter“ pracuje s informacemi o původu a chování účtů k určení těch „nekvalitních“ příspěvků. Ty se pak nebudou zobrazovat nejen v notifikacích, ale ani v dalších částech Twitteru.

Zdroj: 9to5Mac

Nové aplikace

Po Hitmanovi a Laře Croft přichází také Deus Ex GO

[su_youtube url=“https://youtu.be/4nYbaN0RLZs“ width=“640″]

Již v červnu bylo ohlášeno, že do série her GO od Square Enix bude adaptováno také kyberpunkové RPG Deus Ex. Nyní hra vyšla. Ukázky ji, stejně jako Hitman GO a Lara Croft GO, představují jako tahovou logickou hru s velmi atraktivním audiovizuálním zpracováním a prvky specifickými pro její předobraz. To znamená, že hráč se v roli hlavní postavy, Adama Jensena, musí napříč padesáti futuristickými úrovněmi vypořádat s živými i robotickými nepřáteli pomocí schopností vlastního těla i jeho umělých vylepšení. Denně navíc budou do hry přibývat další úrovně.

Deus Ex GO je v App Storu dostupná za 4,99 eur.

[appbox appstore 1020481008]


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Diskuze k článku

    OneNote Import Tool: mně to na iPadu píše tohle:
    Naimportujte si prosím poznámky z počítače se systémem Windows 7 nebo novějším
    OneNote Importer nepodporuje tento operační systém, OneNote je ale zdarma na všech platformách.

celý text

Čtěte více