Zavřít reklamu

Jako obrovská nevýhoda Maců s čipem M1 se uvádí jejich neschopnost virtualizovat operační systém Windows. Tohle tvrzení se každopádně nelíbilo vývojářům nejoblíbenějšího nástroje pro virtualizaci systémů, Parallels, kteří intenzivně pracovali na verzi s nativní podporou pro Apple Silicon – čehož jsme se dnes konečně dočkali. Jaké to přináší výhody? Internetem také proletěl snímek digitizéru iPhonu 13, který sdílel věrohodný leaker a odhalil tak plánované zmenšení horního výřezu.

Macy s M1 si díky Parallels 16.5 poradí s virtualizací Windows

Po dlouhém testování jsme se konečně dočkali vydání Parallels 16.5. Tato nejnovější verze s sebou přináší nativní podporu pro Macy s Apple Silicon, což přináší řadu parádních benefitů. Uživatelé jablečných počítačů s čipem M1 již nyní mohou na svých strojích bezproblémově virtualizovat systém Windows. Má to ale háček. Samozřejmě (zatím) není možné na těchto nejnovějších kouscích z rodiny Mac spustit plnohodnotnou verzi tohoto operačního systému. Parallels si totiž konkrétně poradí s verzí ARM Insider Preview, která ale přesto má co nabídnout.

MacBook Air M1 při hraní her:

Celou situaci skvěle shrnul viceprezident pro inženýrství a podporu společnosti Paralells Nick Dobrovolskiy, podle kterého si Macy s M1 díky virtualizaci zmiňované ARM Insider verze Windows 10 poradí se spuštěním herních klasik jako Rocket League, Among Us, Roblox, Sam & Max Save the World a i legendárního titulu The Elder Scrolls V: Skyrim. Program se zároveň dočkal parádního zlepšení na poli výkonu a efektivity. Aplikace totiž běží o 30 % lépe na Macu s M1 než při virtualizaci Windowsu 10 prostřednictvím procesoru Intel Core i9. Bližší informace o tom, jaká zařízení k testování byla použita, potažmo jaké byly jejich specifikace, bohužel nebyly zmíněny.

MacBook Pro M1 Windows 10 ARM

Microsoft každopádně neprodává/nenabízí Windows pro platformu ARM standardní cestou. Pro jeho získání je tedy nutné se zaregistrovat do programu s názvem Windows Insider a následně si systém stáhnout. Následně budete moci emulovat i aplikace určené pro počítače s Intelem.

Další únik potvrzuje zmenšení horního výřezu iPhonu 13

Když nám Apple v roce 2017 představil iPhone X se zcela novým designem, setkal se kromě notné dávky nadšení také s lehkou kritikou. Ta byla adresována poměrně velkému výřezu, který ale i tak jablíčkáři dokázali přehlédnout – přeci jen, dočkali jsme se novinky v podobě Face ID a šlo tedy o slušný kompromis. Když se ale velikost výřezu následně nikterak neměnila, kritika se začala poměrně zostřovat. To by se teoreticky letos mohlo změnit. Řada úniků totiž naznačuje, že se Applu podařilo zmenšit některé komponenty a zmenšit tak i ikonický notch.

K tomu nyní přispěl i známý leaker vystupující pod přezdívkou DuanRui. Ten prostřednictvím sociální sítě Twitter sdílel snímek, na kterém by měl být zobrazen digitizér (součást displeje pro snímání dotyků uživatele – pozn. red.) iPhonu 13. Na této fotografii si můžeme okamžitě povšimnout znatelně menšího horního výřezu. Zajímavostí je i další výřez pro přední reproduktor, který by se mohl přesunout do prostoru rámečku displeje či telefonu. Zároveň vidíme přesunutou kameru na levé straně, ačkoliv dosavadní modely ji měly napravo. Leaker DuanRui má navíc docela dobrou „bilanci.“ V minulosti totiž přesně odhalil modelová označení z řady iPhone 12 a manuál k iPadu Air (čtvrté generace), díky kterému jsme ještě před představením znali design produktu.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.