Zavřít reklamu

Ve včerejším souhrnu jsme vás informovali o tom, jak se Donald Trump rozhodl ve Spojených státech zakázat TikTok. Celá tato situace však určitým způsobem vygradovala a nakonec to vypadá, že se možná zákazu TikToku v USA nedočkáme – viz v první novince níže. Ve druhé novince se dnes podíváme na zajímavou myšlenku vizionáře a podnikatele Elona Muska, který chce letos prvním lidem implementovat čipy do hlavy a v poslední m odstavci se podíváme na novinku, kterou Google chystá přidat do svých Google Maps. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Zákaz TikToku v USA graduje

Jen pár hodin poté, co Donald Trump oznámil zákaz TikToku v USA, se ozvala společnost Microsoft ohledně toho, že má o TikTok ve Spojených státech velký zájem. Konkrétně má Microsoft zájem o odkoupení TikToku v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. TikTok ve zbytku světa a především v Číně by tak i nadále vedla společnost ByteDance, která za světoznámou aplikací stojí doposud. Celá tato kauza vznikla kvůli tomu, že má společnost ByteDance, a potažmo tedy aplikace TikTok, špehovat veškeré své uživatele a ukládat na své servery jejich osobní data. Trump tuto teorii považuje za pravdivou a tím pádem i nebezpečnou pro obyvatele USA, a tak se původně rozhodl pro razantní krok v podobě zmíněného zákazu. Pokud by Microsoft TikTok ve zmíněných zemích získal, tak by podle jeho slov provedl bezpečnostní kontrolu. Díky tomu by mohl TikTok i nadále v USA běžet a Trump by nemusel mít strach ze špehování. Názor Trumpa na odkoupení části TikToku byl však z počátku velmi skeptický.

tiktok
Zdroj: TikTok.com

Od tohoto oznámení uběhlo několik hodin, Donald Trump se nejspíše vyspal a nyní už ze zmíněného obchodu strach nemá, ba naopak se k němu svým způsobem i přiklání. Microsoft však musí dodržet jednu podmínku, a to dokončit celý tento obchod do 15. září. Microsoft totiž původně uvedl, že chce celý potenciální obchod s TikTokem dokončit do 15. září, a tak se toho Donald Trump „chytl“. Pokud tedy do 15. září dojde k odkoupení TikToku Microsoftem, tak k zákazu nejspíše nedojde. V případě, že však Microsoft odkoupení nestihne, tak zákaz i nadále platí. Microsoft však narovinu uvedl, že nebude veřejnost informovat o jakémkoliv postupu, co se vyjednávání s TikTokem a společností ByteDance týče. Jak celý tento obchod dopadne se tedy dozvíme až 15. září. Myslíte si, že se Microsoftu doopravdy podaří část TikToku odkoupit, anebo dojde z zákazu TikToku v USA? Dejte nám to vědět do komentářů.

Musk chce letos prvním jedincům implementovat čipy do hlavy

Ve světě technologií se neustále něco děje a ne nadarmo se říká, že technický pokrok jednoduše nelze zastavit. Jedním z největších průkopníků nových technologií je vizionář a podnikatel Elon Musk, který stojí za úspěšnými firmami Tesla a SpaceX, kromě toho mu však původně patřil také PayPal. Již před nějakou dobou se na internetu prohnala informace o tom, že má Musk v plánu lidem do hlavy implementovat speciální čipy/procesory, díky kterým by mohli jedinci jednoduše ovládat jakoukoliv elektroniku.

neuralink logo
Zdroj: Wikipedia

Musk si přesně pro tohle počínání vytvořil speciální společnost Neuralink a podle posledních informací to vypadá, že se prvního zavedení čipu do lidské hlavy dočkáme již letos. Funkčnost implementovaného čipu by měla být založena na snímání aktivity neuronů, která by poté byla převedena na speciální počítačový algoritmus. Díky tomu by dotyčný jedinec mohl ovládat elektroniku pomocí svých vlastních myšlenek. Jako ve filmu by tedy stačilo pomyslet například na zapnutí televize, která by se zapnula, a tak dále. Je jasné, že má tento projekt před sebou ještě dlouhou cestu, každopádně první testování, které má proběhnout už letos, naznačuje, že se cíl pomaloučku blíží.

Google Maps přichází s novou funkcí

Co si budeme nalhávat, nativní Mapy od Applu nejsou u jablečných uživatelů příliš oblíbené, a to i přesto, že se je Apple snaží i nadále vylepšovat, aby dohnal konkurenci. Momentálně uživatelé na poli navigačních aplikací preferují Waze a Google Maps. Pokud patříte mezi uživatele druhé zmíněné aplikace, tak pro vás mám novou zprávu – do Google Maps se totiž chystá velmi zajímavé vylepšení. V případě, že často navštěvujete různá místa a podniky, tak je můžete v rámci Google Maps recenzovat, to není nic nového. Po nové aktualizaci však budou uživatelé schopni určité recenzenty sledovat. Pokud tedy narazíte na nějakou recenzi, která byla pravdivá a popřípadě vám pomohla, tak si dotyčného autora recenze můžete označit, a poté sledovat jeho ostatní recenze na ostatní místa. Tuto novou funkci Google postupně uvolňuje po celém světě, není ale jasné, kdy a kde bude dostupná. Pokud tedy například váš kamarád už tuto funkci má a vy nikoliv, tak není třeba panikařit. Funkce k vám určitě dorazí, avšak o něco později – stačí být trpělivý.

.