Zavřít reklamu

S koncem týdne vám přinášíme náš tradiční souhrn událostí, které se v předchozích dnech odehrály v souvislosti se společností Apple. Dnes bude řeč o hrozící žalobě kvůli AirPodům Max, zpoždění v dodání high-endového iPhonu 15 Pro Max a o podivných praktikách v App Storu.

Stížnosti na AirPods Max

High-endová bezdrátová jablečná sluchátka AirPods Max nabízí bezesporu celou řadu skvělých benefitů. V souvislosti s nimi se ale také ze strany uživatelů již dlouho dobou ozývají také jisté stížnosti. Patří mezi ně  mimo jiné problém se srážením vlhkosti ve vnitřní straně náušníků, což je nejen nepohodlné, ale může to také potenciálně vést k zanesení vlhkosti dovnitř a následnému poškození sluchátek. Stížnosti tohoto typu rozhodně nejsou ojedinělé, Apple ale nad nimi i přesto zatím mává rukou, označuje je za marginální, a uživatele jednoduše nabádá k opatrnosti. Problémy ale gradují, a ve Spojených státech se již chystá hromadná žaloba.

Apple bezdůvodně smazal vývojářský účet

Apple a jeho politika, co se týče chodu App Storu, dlouhodobě a opakovaně čelí kritice, kterou ovšem cupertinská společnost vehementně odmítá. Negativa App Storu nedávno na vlastní kůži okusila japonská společnost Digital Will, které byl zničehonic bezdůvodně zrušen vývojářský účet Apple Developer Programu. Vzhledem k tomu, že Apple neuvedl důvody smazání účtu, se vedení Digital Will ani nemohlo řádně odvolat proti tomuto rozhodnutí. Nezbývalo než se uchýlit k soudnímu řešení. Trvalo dalších pět měsíců, než byl Digital Will jejich vývojářský účet opět obnoven, přičemž v průběhu těchto pěti měsíců bylo podnikání firmy z pochopitelných důvodů značně ztížené, navíc Digital Will je malá firma s hrstkou zaměstnanců. Apple dosud v této souvislosti neposkytl žádné vysvětlení.

Zpoždění v prodejích iPhonu 15 Pro Max

Oficiální představení iPhonů řady 15 se blíží čím dál více. Mnohé uživatele, kteří letos plánují upgradovat, zajímá, kdy budou nové modely dostupné. Zatímco prodeje základních modelů by mohly být spuštěny zhruba v horizontu týdne od oficiálního představení, u high-endového iPhonu 15 Pro Max má údajně dojít ke zpoždění. Na „vině“ je fotoaparát, který by měl být vybaven periskopickým teleobjektivem, jehož komponenty mají pocházet z dílny společnosti Sony. Ta ale bohužel podle nejnovějších informací není v současné chvíli schopná včas uspokojit poptávku po potřebných snímačích.

.