Zavřít reklamu

Dnešní souhrn událostí, souvisejících se společností Apple, je poměrně pestrý. Řeč bude například o bizarní chybě v Apple Mapách, která vede desítky lidí ke dveřím naprosto nezainteresovaného člověka, o radě Applu směrem k uživatelům, kteří chtějí aktualizovat firmware svých AirPods, a také o tom, proč a jak chce být Apple ještě zelenější.

Bizarní chyba v Apple Mapách

V Apple Mapách, respektive v jejich podkladu pro nativní aplikaci Najít, se v průběhu uplynulého týdne objevila velmi bizarní chyba, která značně znepříjemnila život jednomu muži z Texasu. U jeho dveří se začali objevovat rozzlobení lidé, kteří jej obviňovali z toho, že má u sebe jejich Apple zařízení. Na adresu je navedla nativní aplikace Najít, s jejíž pomocí se uživatelé pokoušeli dohledat svá ztracená zařízení. Scott Schuster, majitel zmíněného domu, měl z pochopitelných důvodů strach, a rozhodl se kontaktovat podporu společnosti Apple, ta mu ale nedokázala pomoci. Mapy navíc Schusterovu adresu ukazují i u dalších míst v okolí. V době psaní tohoto článku zatím nebyly k dispozici žádné zprávy o tom, zda a případně jak se podařilo situaci vyřešit.

Apple radí ohledně aktualizace firmwaru AirPods

Zatímco aktualizaci operačních systémů watchOS, iPadOS, iOS nebo macOS můžete provést v případě potřeby manuálně, k aktualizaci firmwaru bezdrátových sluchátek AirPods dochází automaticky. To sice přináší výhodu v podobě toho, že se nemusíte o nic starat, někdy ale dochází k tomu, že se firmware aktualizuje se značným zpožděním. Tento problém bývá často terčem stížností nejednoho uživatele. Apple se rozhodl nespokojeným uživatelům odpovědět, nejedná se ale bohužel o dvakrát užitečnou radu. Cupertinský gigant totiž v souvisejícím dokumentu radí, že pokud uživatelé nemají v dosahu žádné Apple zařízení, ke kterému by mohli připojit své AirPody a tím provést aktualizaci, mohou si za tímto účelem zajít do nejbližšího Apple Storu a o aktualizaci požádat. Vypadá to tedy, že se možnosti manuální aktualizace firmwaru například prostřednictvím nastavení iPhonu jen tak nedočkáme.

Ještě zelenější Apple

Není žádnou novinkou, že společnost Apple investuje nemalé peníze do aktivit souvisejících s recyklací, minimalizací uhlíkové stopy a ochranou životního prostředí. V roce 2021 založila cupertinská společnost speciální investiční fond s názvem Restore Fund, z něhož financuje aktivity, spojené se zlepšením životního prostředí. Právě do tohoto fondu se Apple nedávno rozhodl investovat dalších až 200 milionů dolarů, čímž chce zdvojnásobit svůj původní závazek. „Zelený závazek“ cupertinského giganta je poměrně velkorysý – Apple by rád s využitím zmíněného fondu odstranil až jeden milion tun oxidu uhličitého ročně.

.