Zavřít reklamu

MacBook Air s úhlopříčkou obrazovky 15″, který Apple představil na letošní WWDC, se nakonec podle dostupných zpráv netěší takové popularitě, jak firma původně předpokládala. Detailům ohledně prodejů této novinky se budeme věnovat v tomto souhrnu, stejně jako konci služby Můj fotostream nebo vyšetřování, kterému je Apple momentálně podroben ve Francii.

Poloviční prodeje 15″ MacBooku Air

Jednou z novinek, které Apple představil na své letošní červnové WWDC, byl nový 15″ MacBook Air. Nejnovější zprávy ale hovoří o tom, že se jeho prodejům nedaří zdaleka tak dobře, jak Apple původně očekával. Server AppleInsider s odvoláním na web DigiTimes v týdnu uvedl, že skutečné prodeje této novinky mezi jablečnými laptopy jsou dokonce o polovinu nižší oproti očekávání. DigiTimes dále uvádí, že by v důsledku nižších prodejů mělo dojít k omezení výroby, není ale zatím jasné, zda se již Apple k tomuto kroku odhodlal, nebo jej stále ještě zvažuje.

Apple a problémy ve Francii

Z posledních několika souhrnů událostí, souvisejících se společností Apple, by se mohlo zdát, že firma poslední dobou neustále čelí problémům kvůli svému App Storu. Pravdou je, že se většinou jedná o případy staršího data, jejich řešení zkrátka jen v nedávné době postoupilo o krůček dál. Počátkem letošního roku se Apple dostal ve Francii do problémů kvůli tomu, že coby provozovatel App Storu měla negativně ovlivňovat reklamní společnosti. Na Apple byla podána stížnost ze strany několika společností, a francouzský úřad pro hospodářskou soutěž se nyní začal těmito stížnostmi oficiálně zabývat, a obvinil Apple ze „zneužití dominantního postavení zavedením diskriminačních, neobjektivních a netransparentních podmínek pro využívání uživatelských dat k reklamním účelům“.

App Store

Služba Můj fotostream končí

Společnost Apple ve středu 26. července definitivně ukončila provoz své služby s názvem Můj fotostream. Uživatelé, kteří tuto službu využívali, museli před zmíněným datem chtě nechtě přejít na službu Fotky na iCloudu. Služba Můj fotostream byla poprvé spuštěna v roce 2011. Jednalo se o bezplatnou službu, která uživatelům umožňovala dočasně nahrát na iCloud až tisícovku snímků v jeden okamžik, a tím je zpřístupnit na všech dalších propojených Apple zařízeních. Po uplynutí 30 dnů byly fotky automaticky z iCloudu odstraněny.

.