Zavřít reklamu

V jednom z předchozích shrnutí událostí, souvisejících se společností Apple, jsme vás informovali mimo jiné o nepříliš dobrých prodejích iPhonu 14 Plus. Tento týden se ale ukázalo, že si iPhone 14 Plus vede ve srovnání s iPhonem 13 mini vlastně relativně dobře. V dnešním souhrnu bude dále také řeč o ukončení funkce Kontakty s nákazou a bizarní chybě v Apple Music.

Prodeje iPhonu 13 mini

V médiích se poslední dobou hodně mluví o neuspokojivých prodejích iPhonů 14 Plus. Server 9to5Mac ale v průběhu uplynulého týdne informoval o tom, že se v produktovém portfoliu cupertinské společnosti nachází ještě větší „průšvihář“. Je jím iPhone 13 mini, jehož prodeje jsou podle nejnovějších zpráv skutečně tragické. Svědčí o tom i údaje o objednávkách displejů, které jsou o 2 % nižší než u iPhonu 14 Plus. Nechme se překvapit, jaké varianty modelů svých smartphonů Apple představí letos na podzim.

Kuriózní chyba v Apple Music

Čas od času se v aplikacích od Applu mohou objevit nejrůznější chyby. Minulý týden například začali někteří přeplatitelé hudební streamovací služby Apple Music, kterým se v jejich knihovnách začaly zničehonic objevovat skladby úplně cizích lidí. Podle serveru 9to5Mac, který tuto zprávu zveřejnil, neexistují žádné důkazy o tom, že by se mohlo jednat o následek činnosti hackerů. Pro uživatele se ale jedná o velmi nepříjemnou komplikaci, protože u některých z nich došlo například k automatickému stažení cizích skladeb, nemluvě o nové, nevyžádané skladbě playlistů. Společnost Apple se v době psaní tohoto článku k problému nevyjádřila.

Konec Covidu v iOS 16.4

Apple se v operačním systému iOS 16. 4 loučí s covidem-19. Jak? Prostřednictvím upozornění na ukončení sledování v rámci funkce Kontakty s nákazou. Tato funkce, respektive příslušné API, vzniklo v roce 2020 ve spolupráci společností Apple a Google. S příchodem operačního systému iOS 16.4 Apple příslušným subjektům umožnil ukončit jejich podporu příslušného API. Jakmile se daný subjekt rozhodne ukončit podporu funkce Kontakty s nákazou, uživatelům se na jejich iPhonu zobrazí zpráva, která je o tomto rozhodnutí oficiálně informuje. Součástí notifikace je oznámení, že příslušný subjekt vypnul funkci oznámení o kontaktech s nákazou, a že daný iPhone již nebude zaznamenávat okolní zařízení ani upozorňovat na možné vystavení nákaze.

.