Zavřít reklamu

Po týdnu opět přicházíme s naším pravidelným souhrnem spekulací, úniků a patentů, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude po delší době opět řeč o Apple Car, zmiňovat budeme ale také o designu budoucích Apple Watch.

TSMC a Apple Car

Společnost Apple údajně spolupracuje se svým dodavatelským partnerem – firmou TSMC – na čipech pro vlastní autonomní vozidlo. Společnost Apple již dlouhodobě pracuje na takzvaném projektu Titan. Ten se má podle všeho zaobírat vývojem technologií pro autonomní vozidla – zatím ale není jisté, zda Apple přímo vyvíjí vlastní vůz. Apple a TSMC se nedávno domluvili na plánech ohledně produkce “Apple Car” čipů, ke které by mělo docházet v jedné z továren ve Spojených státech. Projekt Titan je nicméně stále ještě opředený tajemstvím, a zatím není zcela jasné, zda v jeho rámci skutečně probíhá vývoj jablečného autonomního vozidla jako takového, nebo zda se jedná „pouze“ o vývoj příslušných technologií.

Koncept Apple Watch Series 7

Další novinkou uplynulého týdne je nový a poměrně povedený koncept Apple Watch Series 7, který pochází z dílny designéra Wilsona Nicklause. Chytré jablečné hodinky na tomto konceptu se od dosavadních modelů liší plochými hranami, ke kterým se Apple v poslední době uchýlil například u svých iPadů Pro a u letošních modelů iPhonů. Koncept se zaměřuje výhradně na tvar těla hodinek, který se svým designem velmi podobá iPhonům 12. Vzhledem k tomu, že Apple tento design postupně aplikoval již na své iPady a iPhony, není vyloučené, že by mohly být na řadě také Apple Watch.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.