Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu spekulací bude tentokrát řeč převážně o patentech – jeden se týká budoucích Apple Watch se schopností měření hladiny krevního cukru, druhý souvisí s pásem pro sledování spánku. Kromě toho zmíníme také budoucí AR brýle od Applu, které by podle všeho měly být vybavené micro OLED displeji.

Zařízení pro monitoring spánku

Spousta uživatelů si v posledních letech oblíbila funkce sledování spánku. Sledování může probíhat prostřednictvím smartphonu, chytrých hodinek, nebo třeba za pomoci nejrůznějších senzorů, umístěných do postele. Společnost Apple podle nejnovějších zpráv pracuje na vývoji senzoru, který by dokázal spolehlivě a přesně měřit všechny potřebné parametry, ale který by zároveň žádným způsobem nesnižoval pohodlí uživatele. Svědčí o tom nedávno objevený patent, popisující zařízení pro monitoring spánku, které lze umístit na postel tak, aby o něm uživatel prakticky nevěděl. Zařízení, popsané v patentu, svým způsobem připomíná monitor od společnosti Beddit, který Apple dodnes prodává na svém webu. Stejně jako v případě monitoru Beddit se jedná o popruh, vybavený senzory, který se připevní na postel v oblasti horní části těla uživatele. Apple ve svém patentu uvádí, že v případě popisovaného zařízení dojde v rámci co nejvyšší míry pohodlí by tento pás měl sestávat pouze z jedné jediné vrstvy, takže jej uživatel v posteli prakticky neucítí.

Displeje pro AR brýle od Applu

Společnost Apple podle posledních zpráv uzavřela partnerství s TSMC s cílem vývoje “ultra pokročilých” micro OLED displejů. Výroba by se podle serveru Nikkei měla odehrávat v utajené továrně na Tchaj-wanu, a zmíněné micro OLED displeje posléze naleznou uplatnění v chystaných AR brýlích od Applu. O tom, že má Apple v plánu u svých budoucích chytrých brýlích použít právě micro OLED displeje, psaly v minulosti i jiné zdroje. Zpráva o tom, že se Applu nejspíš podařil domluvit dodavatele micro OLED displejů je rozhodně skvělá. Neznamená to ale, že bychom se brýlí měli dočkat v dohledné době – většina zdrojů v této souvislosti uvádí rok 2023.

Měření krevního cukru pomocí Apple Watch

V dnešním souhrnu spekulací bude řeč ještě o dalších patentech. Ty souvisí s možnou další generací Apple Watch, která by kromě jiného mohla nabídnout funkci neinvazivního měření hladiny krevního cukru. O měření krevního cukru jako takového sice popis patentu explicitně nehovoří, lze v něm ale nalézt zmínky o senzorech, které tuto funkci dokáží zastat. Píše se zde mimo jiné například o “vyzařování elektromagnetických vln na terahertzových frekvencích”. Jedná se o neionizující záření, které není nijak škodlivé.

.