Zavřít reklamu

Ohledně streamovací služby Apple TV+ se každou chvíli objevují nové a nové zprávy. Abyste o žádnou z nich nepřišli, ale abychom vás také každý den nezahlcovali zprávami tohoto typu, budeme vám nárazově přinášet souhrn všeho, co se v této oblasti v uplynulých dnech a týdnech událo.

Spokojenost se službou

Apple spolu se spuštěním své streamovací služby Apple TV+ zavedl také roční bezplatnou lhůtu jejího využívání pro všechny, kteří si ve stanoveném období zakoupili některý z jejích vybraných produktů. Společnost Flixed provedla průzkum mezi více než tisícovkou odběratelů služby. Zhruba pětina dotázaných využívala roční bezplatnou lhůtu, a 59 % z nich v dotazníku uvedlo, že si chce po skončení této lhůty zařídit předplatné. V případě uživatelů, kteří měli k dispozici pouze sedmidenní zkušební lhůtu, chtělo ale na předplatné přejít pouhých 28 %. Celková spokojenost se službou je relativně vysoká, řadě uživatelů ale přijde obsah služby málo bohatý.

Disney+ coby konkurence?

Přestože služba Apple TV+ zaujímá ke způsobu zveřejňování obsahu zcela odlišný postoj než drtivá většina ostatních streamovacích služeb, bývá s nimi často srovnávána. Počet předplatitelů této služby lze ale jen hrubě odhadovat – Apple toto číslo nezveřejnil a Tim Cook se omezil pouze na prohlášení, že službu považuje za úspěšnou. S počtem předplatitelů se naopak netají Disney+, která je často považována za konkurenta Apple TV+. Společnost Disney v této souvislosti nedávno uvedla, že počet jejích uživatelů přesáhl 28 milionů. Další nárůst se předpokládá spolu s tím, jak se bude dostupnost této služby postupně šířit po světě. Ve druhé polovině letošního března by se příchodu Disney+ měli dočkat diváci ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Rakousku a Švýcarsku.

(Ne)zájem u nových majitelů iPhonů

Když Apple oznámil, že novopečeným majitelům svých vybraných zařízení poskytne možnost ročního bezplatného využívání své streamovací služby, očekával jistě velký příliv sledujících. Možnost roční bezplatné lhůty byla součástí každého nového iPhonu, Apple TV, Macu nebo třeba iPadu, zakoupeného po 10. září loňského roku. Ukázalo se ale, že této příležitosti využilo jen relativně malé procento majitelů nových Apple zařízení. Podle odhadů analytiků tato strategie přihrála Applu “pouhých” 10 milionů předplatitelů.

Mythic Quest: Raven’s Banquet

Tento týden si svou premiéru na Apple TV+ odehrál seriál Mythic Quest: Raven’s Banquet. Seriál mají na svědomí tvůrci It’s Always Sunny in Philadelphia Rob McElhenney, Charlie Day a Megan Ganz. Komediální seriál vypráví o týmu vývojářů, stojících za nejlepší multiplayerovou hrou všech dob. Apple se rozhodl uvolnit všech devět epizod svého nového seriálu najednou, vidět v něm můžeme například Roba McElhenneyho, Davida Hornsbyho nebo Charlotte Nicdao.

Zdroje: 9to5Mac [1, 2, 3], Cult of Mac

.