Zavřít reklamu

Bender, Fry, Leela, profesor Farnsworth či doktor Zoidberg. Hlavní postavy amerického animovaného seriálu Futurama, který zná v dnešní době snad každý. Seriál vytvořili Matt Groening a David X. Cohen, kteří mají na svědomí také populárnější seriál Simpsonovi. První díl Futuramy se na televiziní stanici Fox odvysílal již v roce 1999 a od té doby vznikly desítky nových dílů, několik filmů a samozřejmě i her a dalších reklamních materiálů.

Na iOS sice již hra s předlohou tohoto seriálu vznikla (Futurama: Game of Drones), ale teprve nyní spatřila světlo světa poctivá a plnohodnotná hra – Futurama: Worlds of Tomorrow.

Na druhou stranu nejde o žádnou převratnou novinku. Již od prvního zapnutí je patrné, odkud vítr vane. Futurama: Worlds of Tomorrow doslova a do písmene navazuje na populárního bráchu The Simpsons: Tapped Out. V případě, že jste s touto hrou měli někdy co do činění, budete se cítit jako ryby ve vodě.

[su_youtube url=“https://youtu.be/A-1n0K5noOo“ width=“640″]

Na začátku na vás čeká krátký příběh. Ten vřele doporučuji shlédnout, a to nejen z důvodu vtipných hlášek a scén, ale především kvůli obsahu. Na děj hra navazuje a v mnoha konverzacích mezi postavami se na něj protagonisté obrací.

V kostce je příběh velmi prostý. Planeta byla zčásti zničena a všechny hlavní postavy zmizely či byly uvězněny. Na začátku začínáte pouze s Fryem a o dva kliky dál i s doktorem Farnsworthem. Stejně jako v Tapped Out musíte stavět budovy, vydělávat peníze, těžit materiál a především plnit úkoly a různé mise. Právě v tom se Futurama odlišuje od Simpsonových. S postavami se musíte vydat do vzdálených koutů vesmíru, kde na vás číhají monstra. Ty je potřeba zlikvidovat a zároveň přivézt zpět cenné suroviny a intergalaktickou hmotu.

futurama2

Postup je jednoduchý. Na začátku si vyberete, koho vezmete s sebou na palubu. Každá postava ovládá jiný druh útoku, má nějaké schopnosti a také život. Vše je potřeba neustále vylepšovat. Jakmile ve vesmíru narazíte na nepřátele, přemění se váš displej na bitevní pole, kde tradičním systémem tahů a útoků zničíte protivníky. Na výběr máte hned několik galaxií a planet a postupem času přibudou i nové. Ty se otevírají společně s tím, jak se vám daří osvobozovat nové postavy.

Ve hře se můžete těšit i na spousty hlášek, doprovodných animací, zvuků a hlavně zábavu. Vypíchnout musím i grafické provedení, kde není nouze o detaily. Naopak se mi moc nelíbí, že po hodině hraní mi už hra vnucovala in-app nákupy. Nejvíce si toho totiž ve hře koupíte za kousky pizzy, kterých máte omezený počet. Pokud tak chcete odemknout nějaké zajímavé postavy, například Diblíka nebo Zappa Brannigana hned na začátku, připravte si nějaký cash.

Ke hraní se neobejdete bez internetového připojení, stejně jako v případě Simpsonových. Je rovněž jisté, že postupem času přijdou nové aktualizace a příběhová vylepšení, včetně nových a bonusových postav. Futurama: Worlds of Tomorrow je zkrátka pořádný žrout času a pokud máte rádi tento styl online her, není nad čím váhat. Hra potěší i všechny fanoušky tohoto seriálu. Futuramu můžete stahovat v App Storu zdarma. Přeji příjemnou zábavu.

[appbox appstore 1207472130]

Témata: ,
.