Zavřít reklamu

O příchodu nového iPadu mini 6. generace se mluví již několik měsíců. Jak se navíc nyní zdá, jeho příchod by mohl být blíže, než jsme si původně mysleli. Stále více zdrojů totiž hovoří o tom, s jakými novinkami by Apple mohl přijít tentokrát. Aktuálně s exkluzivními informacemi přišel respektovaný portál 9to5Mac, který přináší zajímavý pohled na tento nejmenší jablečný tablet. Podle jejich informací se totiž chystá parádní navýšení výkonu spolu s příchodem Smart Connectoru.

Takto by mohl iPad mini vypadat (render):

Nová generace, která by měla mít kódové označení J310, přinese řadu parádních novinek. Jednou z těch hlavní je samozřejmě nasazení čipu A15, který by se měl mimo jiné objevit i v letošní řadě jablečných telefonů iPhone 13. Ten by si měl zakládat na 5nm výrobním procesu stejně jako A14 z iPhonů 12. Zároveň gigant z Cupertina pracuje na podstatně výkonnější verzi s označením A15X, která by následně měla zamířit do dalších iPadů. Již dříve také populární leaker Jon Prosser prozradil, že šestá generace iPadu mini nabídne USB-C konektor namísto Lightningu, čímž se znatelně rozšíří možnosti celého zařízení. Konkrétně k němu bude možné připojit podstatně více příslušenství a periferií.

iPad mini render

Zároveň se hovoří o nasazení populárního Smart Connectoru, který se dokonce objevil i na renderu produktu od zmiňovaného leakera Jona Prossera. Apple by měl údajně také pracovat na vývoji nového příslušenství, které bude právě Smart Connector využívat. Prozatím ale není vůbec jisté, o co by se vlastně mohlo jednat. iPad mini se nadále dočká zajímavé změny designu, kdy se vzhledově přiblíží iPadu Pro a iPadu Air. Nabídnout by měl o něco větší displej s úhlopříčkou kolem 8,4″, podstatně tenčí rámečky, a zároveň by mohlo dojít k odstranění Home Buttonu. Po vzoru iPadu Air by pak Touch ID přešlo do zapínacího tlačítka. Zařízení by mohlo být představeno ještě letos na podzim.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.