Zavřít reklamu

V nabídce Applu se nachází jedna položka, která moc uživatelů nezajímá. Jedná se totiž o malinký iPad mini s podstatně menšími rozměry, díky čemuž nabízí perfektní výkon v kompaktním těle. Gigant z Cupertina naposledy tento model aktualizoval v roce 2019, kdy pouze přinesl podporu pro Apple Pencil. Podle nejnovějších informací od Marka Gurmana z portálu Bloomberg nás každopádně čekají velké změny. Apple se totiž chystá na představení předesignovaného iPadu mini.

Prohlédněte si zajímavý render příštího iPadu mini:

Nový model by měl údajně nabídne podstatně tenčí rámečky okolo displeje, větší displej a lepší výkon. Zmiňovaný displej by se měl dokonce ze současných 7,9″ zvětšit na 8,4″, což už je znatelný rozdíl. S takovou se tedy bude jednat o největší změnu designu iPadu mini vůbec. Představen by pak měl být letos na podzim. Loni v září se světu mimochodem odhalil nový iPad s výkonnějším procesorem a přepracovaný iPad Air, který se například zbavil Home Buttonu. Známý leaker Jon Prosser totiž nedávno přišel s tím, že iPad mini převezme design od většího modelu Air. Podle jeho informací se Touch ID přesune do zapínacího tlačítka (jako u Airu), zařízení bude vybaveno čipem Apple A14 a namísto Lightning konektoru dostane univerzální USB-C.

iPad mini render

V současné chvíli samozřejmě nedokáže nikdo s jistotou říct, s jakými novinkami a změnami iPad mini přijde. Každopádně musíme upozornit na fakt, že zmiňovaný leaker Jon Prosser není vždy úplně přesný a spousta jeho predikcí mu zkrátka nevyjde. Zmiňované změny ale i přesto zní vcelku povedeně a určitě by nebylo na škodu, kdyby je Apple do svého nejmenšího jablečného tabletu zakomponoval.

.